top of page

Oživme spolu naše susedstvá

Updated: Apr 5

V dnešnej uponáhľanej dobe často prehliadame význam komunity a jeho vplyv na kvalitu nášho života. Naša okolie je viac než len miesta, ktorými prechádzame; sú to miesta, kde sa stretávame, zdieľame a vytvárame spomienky. Živé susedstvá predstavuje sériu podujatí, ktoré majú za cieľ povzbudiť obyvateľov a obyvateľky, aby sa aktívne zapojili oživiť ich okolie kultúrnym programom. 

 

Čo sú Živé susedstvá?

 

Živé susedstvá podporujú kultúrny život a povzbudzujú obyvateľov a obyvateľky mestských častí Trenčína, aby sa stali aktívnymi účastníkmi v jeho rozvoji v susedstvách.


Prostredníctvom série stretnutí v rôznych lokalitách sa snažíme vytvoriť priestor pre hľadanie nápadov, ktoré prinesú do našich susedstiev viac života. 

 

Živé susedstvá sa uskutočnia už čoskoro:

 

Okolie Južanky – 9. apríla 2024 o 17:00, KC Aktivity 

Dlhé Hony – 11. apríla 2024 o 17:00, Družba Drama Studio 

Park Úspech – 16. apríla 2024 o 17:00, foyer SPŠ Stavebnej, E. Belluša 

Okolie Rozkvetu – 18. apríla 2024 o 17:00, jedáleň 7. Základnej školy na Hodžovej ul. 

Všetky informácie nájdete aj na: https://www.trencin2026.sk/zive-susedstva  

 

Každé podujatie začína krátkou prezentáciou, po ktorej nasleduje exteriérová hra zameraná na preskúmanie a spoznávanie okolia. Účastníci a účastníčky budú mať príležitosť vymyslieť nápady, ako priniesť do svojich susedstiev viac života. 

 

Okrem fyzickej účasti na podujatiach vás pozývame vyplniť dostupný formulár, a to aj v prípade, že sa nemôžete zúčastniť osobne.  

 

Podujatie je súčasťou projektu Čo je v meste, to sa počíta, ktoré organizuje Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026. Prepája a podporuje ľudí, aby v ich susedstvách rozkvitol živý kultúrny program – od piknikov až po divadelné predstavenia. Viac o projekte sa dozviete na: https://www.trencin2026.sk/co-je-v-meste-to-sa-pocita 

 

Zavolajte susedov a oživme spolu naše okolie. Tešíme sa na vás. 

0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page