top of page
gumicka3.png
runway-titulka-final.png

Runway | Vzdelávacie programy

Európske hlavné mesto kultúry si vyžaduje projekty a podujatia na medzinárodnej úrovni. Aby sme ich v Trenčíne vedeli zorganizovať, spúšťame Runway - vzdelávacie programy pre rôznych ľudí - od profesionálov v kultúre, cez mladých, ktorí sa chcú venovať tvorbe podujatí a festivalov až po tých, ktorí chcú byť ambasádormi Európskeho hlavného mesta kultúry vo svojich komunitách. Runway bude naša spoločná vzletová dráha na ceste k Európskemu hlavnému mestu kultúry 2026. Zatiaľ sme spustili dva programy:

 

Runway | Profesionáli z kultúry je semestrový vzdelávací kurz zameraný na zvyšovanie kompetencií v oblasti kultúrneho manažmentu. Pomôže do organizácie alebo projektu vniesť strategické plánovanie, interdisciplinaritu, udržateľnosť a medzinárodný kontext. Venuje sa aj práci s publikom a v tíme. Je určený pre kultúrnych manažérov z verejných aj súkromných organizácií a inštitúcií, ktorý chcú svoj projekt alebo organizáciu posunúť na medzinárodnú úroveň.

Prihlasovanie na jarný kurz prebieha do 6. marca 2023.

Zistite viac a prihláste sa na kurz

Program Runway | Angličtina pre kultúru a turizmus sme nastavili tak, aby spĺňal potreby ľudí pracujúcich v oblasti kultúry a turizmu. Úspešní účastníci a účastníčky sa vďaka nemu zlepšia v prezentácií organizácie, projektu, seba, v príprave projektovej dokumentácie, v sieťovaní v medzinárodnom prostredí, telefonovaní a videokonferenciách v anglickom jazyku. Okrem toho budú pripravení na príchod zahraničných umelcov, umelkýň, turistov a turistiek, ktorých nám titul prinesie. Prihlasovanie na kurz pre tento rok je uzavreté.

 

Zistite viac o kurze angličtiny

bottom of page