top of page
garaz-logo.png

Garáž je najmenším pódiom festivalu Pohoda, ktoré symbolizuje začiatky kapiel. Každý rok po festivale sa v spolupráci s Trenčín 2026 presunie do mesta Trenčín a na niekoľko týždňov sa zmení na kultúrny priestor s vlastným programom.  

Ambíciou Garáže nie je len obohacovať kultúrnu ponuku v Trenčíne. Garáž chce najmä vytvárať príležitosti na prezentáciu, vzdelávanie aj sieťovanie pre nastupujúcu generáciu slovenských hudobníkov a hudobníčok, multidisciplinárnych umelcov a umelkýň a profesionálov v oblasti kultúrneho a kreatívneho priemyslu. 

Projekt Garáž spoločne realizujú festival Pohoda a Trenčín 2026 ako súčasť programu Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026.  

Čo je nové v Garáži? 

Garáž 3 dni plné hudby

Hrať nám budú odbornou porotou vybrané kapely z celého Slovenska, ktoré chceme vytiahnuť z garáží na pódiá. Cieľom Garáže je, aby kapely dostali priestor ukázať sa. V hudobnej brandži sa podobnému podujatiu hovorí aj showcase festival – to znamená, že naň okrem vás všetkých pozývame aj odborníkov a odborníčky z hudobného priemyslu. Tí si kapely môžu vypočuť naživo, pozvať ich hrať do svojho klubu alebo na svoj festival, či ponúknuť im spoluprácu na vydaní albumu. Kapely sa teda určite budú chcieť predviesť. 

Okrem vlastného koncertu získajú kapely aj príležitosť zlepšovať sa vďaka vzdelávaciemu bloku, ktoré uskutoční na jeseň. Rôzne témy súvisiace s hudobným priemyslom budú lektorovať hudobní profesionáli a profesionálky. Kapely sa napríklad dozvedia, čo zahŕňa nahratie albumu, akým spôsobom prebieha booking hudobných skupín do klubov a na hudobné festivaly, či ako dostať svoju hudbu do rádií. Benefitom pre nás všetkých budú tri dni plné hudby v Trenčíne. 

 „Máme tam zastúpené svieže mladé indie gitarovky, popovejšie elektronické projekty, ale aj experimentálnu elektroniku alebo impro / jazz zoskupenia. Som rada, že zastúpené sú aj tvrdšie žánre. Myslím si, že pre návštevníkov a návštevníčky koncertov to bude o to zaujímavejší a pestrejší program.“  

Táňa Lehotská, hudobná agentúra Real Something, porotkyňa otvorenej výzvy Garáže 

Viac o programe nájdete vo FB udalosti.   

Projekt organizuje Trenčín 2026. Trenčín 2026 finančne podporujú Mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Partnerom projektu je Európska únia.

Čo sa doteraz udialo v projekte Garáž? 

Zdenka Pepelová, projektová manažérka Garáže

Projekt Garáž pripravuje

Zdenka Pepelová

projektová manažérka pre kultúru a kreatívny priemysel

bottom of page