top of page

Stretnutia kultúrnej komunity trenčianskeho regiónu

Stretnutia kultúrnej komunity trenčianskeho regiónu slúžia na prepájanie kultúrnej komunity z celého regiónu. Sú priestorom na diskusie, ako zlepšiť podmienky pre kultúru a kreatívny priemysel v regióne, ale aj o možnostiach a výzvach, ktoré prináša projekt Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026.

Júnové stretnutie bolo o vzdelávaní v kultúre, ďalšie pripravujeme. Sledujte nás na Facebooku a Instagrame a všetko sa včas dozviete :)
 

Prezrite si prezentáciu z posledného

Stretnutia kultúrnej komunity.

Ako vyzerá vzdelávanie pre kultúrnych profesionálov a profesionálky, ktoré sme v Trenčíne spustili? Čo naň vravia ľudia, ktorí sa zúčastnili?

29. júna sme na Stretnutí kultúrnej komunity lepšie spoznali vzdelávací kurz Runway | Profesionáli z kultúry. Na vlastnej koži zažijete špeciálny vzdelávací blok programu, ktorý sa bude hlbšie venovať téme práce s publikom.
 
O svojej skúsenosti nám najskôr porozprávajú úspešné účastníčky a účastníci aktuálneho semestra. Následne program Runway prinesie prednášky a workshop, aby ste na vybranej téme získali lepšiu predstavu o tom, ako kurz prebieha a mali možnosť sa zároveň niečo nové v tejto téme dozvedieť. Radi vám tiež naživo odpovieme na otázky, aké rôzne vzdelávanie pripravujeme, kedy sa spúšťa a ako sa doň zapojiť.

 

Témou prednášok a workshopu bude Building bridges: Prepájanie komunít prostredníctvom kultúrnych iniciatív. Uvidíte zahraničné príklady komunikácie a práce s publikom zlínskej galérie G18 a prípadovú štúdiu festivalu Budapest100. Hostky programu Runway predstavia inšpiratívne príklady rozvoja vzťahov, podpory inkluzívneho prístupu a prepájania kultúrneho dedičstva so súčasným životom.

 

Runway | Profesionáli z kultúry je skvelou príležitosťou pre ľudí z kultúry, ktorí chcú svoje organizácie a projekty posúvať na medzinárodnú úroveň a tým dlhodobo zlepšovať kultúrnu ponuku v Trenčíne aj regióne. Ak by ste chceli posúvať váš kultúrny projekt alebo organizáciu na vyššiu úroveň, v auguste spúšťame registráciu na jesenný kurz. Už dnes sa naň môžete nezáväzne registrovať na https://forms.gle/PbemWVLYhgPzDpom7
 

 


Trenčín 2026 finančne podporujú Mesto Trenčín a Trenčiansky samosprávny kraj. Partnerom Trenčín 2026 je Európska únia.   

Projekt Stretnutia kultúrnej komunity pripravuje

Stanislav Krajči

manažér pre participáciu a inklúziu

bottom of page