partneri.png

Naše iniciatívy na zvýšenie počtu európskych partnerstiev už majú nasledujúci výsledok:
320 


320 potvrdených partnerstiev s kultúrnymi operátormi, inštitúciami a mestami naprieč Európu a 200 ďalších partnerstiev je stále v procese. Viac ako 230 európskych a svetovýh umelcov a umeleckých ansámblov potvrdili svoju účasť na projekte Trenčín 2026. Zapojili sme partnerov zo všetkých krajín Európskej únie, 10 ďalších európskych krajín a 10 svetových krajín. 
Pripravili sme konkrétne projekty so 17 bývalými, súčasnými a budúcimi Európskymi hlavnými mestami kultúry a projekt sme konzultovali s ďalšími 5. 

100% projektov bude implementovaných v spolupráci s medzinárodnými partnermi. 
 

mapa-partneri_FINAL-35.png

Európske hlavné mestá kultúry 

Valletta 2019, Plovdiv 2019, Novi Sad 2022, Kaunas 2022, Esch-Sur-Alzette 2022, Veszprém 2023, Timisoara 2023, Eleusis 2023, Tartu 2024, Salzkammergut 2024, Bodø 2024, Nova Gorica 2025, Chemnitz 2025, Oulu 2026, Faro 2027, Azores 2027, Braga 2027, Broumov 2028, Brno 2028, Skopje 2028, Matera 2019, Košice 2013, Guimarães 2012 

Partnerské mestá 

Zlín, Annecy, Tarnow, Kragujevac, Békéscsaba

Slovenské inštitúty v zahraničí 

Berlín, Budapešť, Moskva, Paríž, Praha, Rím, Varšava, Viedeň

Umelci

Kristina Sipulová, Petr Borkovec, The Plastic People of the Universe, Orchestr Berg, Ján Malík, Zuzana Blochová, David Fesl, Zdena Kolečková, Krištof Kintera, Kateřina Šedá, Aneta Mona-Chisa & Lucia Tkáčová, Katarzyna Krakowiak, Michelle Levy, Artur Zmijewski, Diana Lelonek, Alicja Rogalska, Cecylia Malik, Krzysztof Wodiczko, Rafał Jakubowicz, Agnieszka Kilian, Benedetto Bufalino, Ferenc Grof, Suzanne Husky, Bouba Touré, Nadia El Hakim, Benjamin Gaulon, Marlene Huissoud, Axel Braun, Till Bovermann, Philipp Frank, Mirjam Soegner, Alexandra Weirstal, Hito Steyerl, Kathrin Böhm, Barbara Macel, St. Pauli BRNO, Adam Harvey, Kitti Gosztola, Judit Fischer, Tamás Kaszás, Csaba Nemes, Nemere Kerezsi, Brigit Lurz, Eduard Freudmann, Oliver Ressler, Wolfgang Schlag, Anca Benera, Arnold Estefan, Florentina Holzinger, Nomeda and GediminasUrbonas, Lina Lapelyte, Pia Lindman, Ransu Helenius, Ilona Jäntti, Maja Osojnik, Lucia Romualdi, Eugenio Tibaldi, Lodovica Guarnieri, Guilia Soldati, Francesca Bria, Grazia Gotti, Fernando Garcia Dory, Martí Guixé, Joana Moll, Marta Peirano, Rigo23, Luisa Especial, Sanja Iveković, Atelier van Lieshout, Marije Vogelzang, Hugo Herrera Tobón, Anne La Berge, Sigrid Holmwood, Jozef Fruček, Yiorgis Sake llariou, Alexandra Weirstal, Maria A.Ioannou, Tobias Foged Permin, Erich Weiss, Jevgeni Zolotko, Eike Eplik, Diana Tamane, Kiwa, Martin Rästa, Szabolcs Kiss Pal, Zuzana Husárová, Lucia Gregorová Stach, Martin Adámek, Eva Šušková, Peter Machajdík, Eva Priečková, Liza Gennart, Nina Mikušková, Lukáš Cabala, Lenka Novosedlíková, Urban Hudák, Silvia Svíteková, Martin Hodoň, Júlia Rázusová, Peter Mazalán, Jana Smokoňová, Soňa Ferienčiková, Soňa Kúdeľová, Jaro Varga, Tomáš Rafa, András Cséfalvay, Martin Piaček, Katarina Klusová, Lívia Rášová, Jana Gombíková, Peter Sit, Katarína Beňová, Orsolya Hessky, Zuzana Bartošová, Daniela Čarná, Katarína Bajcurová, Luísa Especial, Gabriela Zigová, Lýdia Pribišová, Lucia Hornaková Černayová, Natália Okolicsanyiová, Zovinec Bros, Juraj Toman, Matej Gavula, Ivana Rumanová, Igor Smitka, Simon Seriš, Radovan Čerevka, Erika Coyle (Krkošková), Ivan Šiller, Tibor Feledi, Jureš Líška, Sisa Fehér, Eniesa, Jakub Pišek & Bea Kolbašovská, Matej Mazák, Juraj Straka, Ivana Gibová, Rokko Juhász, Robert Gabriš, Viktor Fuček, Peter Macsovszky, Veronika Kostková, Alon Schwabe & Daniel Fernández Pascual, Fiona MacDonald, Julia Sherwood, Nils Norman, Coney, Hera Büyüktaşcıyan, Osman Koç, Buşra Tunç, Yoğunluk, Özlem Alkış, Ali Miharbi, Pınar Yoldaş, Ceren Oran, Joar Nango, Cassius Fadlabi, Zdenka Svíteková, Vladimir Nikolić, Marko Popovic, Emese Rajsli, Thor Magnusson, Igor Šugalejev, D. Hải Phú Daedalus, Katarina Burin, Yevgenyi Fiks, Emily Verla Bovino, Kronos Quartet, Renana Raz, Cassius Fadlabi, Amol Patil, Olga Grjasnova, Miyu Hosoi, Yuri Suzuki, Paola Paz Yee, Gilberto Esparza, Jacqueline Hoàng Nguyễn, Donald Weber, Gordon Monahan, Katarina Burin, Johny Leya, Traumnovelle, Hakan Lidbo, Pulsar, Comunite fresca, Avoy MU Brno, Hańba, Ensemble Intercontemporain, OX, Societe Realiste, Systeme Paprika, Steinbrener/Dempf & Huber, COCOONDANCE, Disruption Network Lab, The Vegetable Orchestra, Resina, Rural Hack, Che Sudaka, Rootless Root Company, Superflex, LLRRLLRR, Varvara & Mar, Apart Collective, Debris Company, Mojšeband, CHVM, Bez ladu a skladu, Textilanka, People Doing Moves, Rebel Babel, Cooking Section, Assemble Studio, Superflux, Dakha Brakha, Dakh Daughters, Shutka Roma Rap, The Harrison Studio, Auktyon, vtol.cc, Zohra

Partneri

Festival Azyl, Filmarina, Letný filmový festival 4 živly, Akadémia umení v Banskej Bystrici, Short Story Festival Wroclaw, Ujazdowski Castle, Ljubljana castle, Free Food, Zachraň jídlo, Priatelia Zeme, BEZOBALiS, INCIEN, Food List, Jem pre Zem, Slovenská vegánska spoločnosť, IGCAT, Milan Šimečka Foundation, CVEK - Research Center for ethnicity and culture, Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV, FSEV UK BA, Islamská nadácia na Slovensku, ICORN, INLAND, WOODS, Morning Boat, RADIUS, Company Drinks, tranzit ro / The Station, GALA, Knockvologan Studies, Nida Art Colony, Mirror Institute, ÚĽUV, SNM - Historické múzeum, Mad’in Europe, Growni, IAMbituous, LEAF, Voices, PUCLE, ENGame Academy, MEDIADESIGN HOCHSCHULE, Sociologický ústav SAV, Bulgarian Sociological Association, Mgr. art. Danica Pišteková, ArtD- experimentálny ateliér VŠMU, Liga za duševné zdravie, Labanc.studio, Slovak Global Network, ŠperkStret, Nora Jelinek/Visual Narrative, AFA, Fashion Scout, NotJustALabel, Muriel Piaser - consultant, ASVOFF, SCD, SNG, Juraj Straka, VŠVU, MAP - Make Art with Purpose, Translocal Institute for Contemporary Art, Crafting plastics!, Nadácia Cvernovka, Cyklokuchyňa, NODE, Lunchmeat festival, Signal festival, Keroxen, klingklangklong, Galerija Bel Art, MOTA Museum of Transitory Art, Donald Weber, Traumnovelle, Miyu Hosoi, Spolka, Platforma Architektky, Tvory mesta, Fabrika umenia Partizánske, MIB, SmallSCALEproject, Urban Room Folkestone, OULU, ZKU Berlin, <rotor> Gallery, Schafhof – European Center for Art Upper Bavaria, MMSU -Museum of Modern and Contemporary Art, Department of Intermedia and digital media of academy of arts Banská Bystrica, High school of Applied Art in Trenčín, Technical University of Košice, Signal festival Prague, Mamapapa - Tomáš Žiška, Valguse Festival, BEAST, TAVA Tartu in light, Sorin Circus, Tampere, Galway Community Circus, Ilona Jäntti, Cirkus Ésacto ‘Lido, Divadlo bez domova, Ars Electronica Linz - Martin Honzik / Gerfried Stocker, Tyndall Centre for Climate Change Research - Asher Minns, Future Everything, Slovak Space office, ACT Programme, Art Tech Nature Culture Network, I AMbitious Academy, The NECE – Networking European Citizenship Education, Short Story Festival Wroclaw, Anasoft litera - Cena Rene, Portugalsky institut, Libreria Giannino Stoppani, Novotvar Festival, Čierne na bielom, MONOKEL, Filozofický ústav SAV, Filem'On, Just Film, Athens International Children’s Film Festiva, Reykjavík International Film Festival, Film Europe, Build Up, In Place of War, ZKU - Center for Art and Urbanistic Berlin, N3plus, Meetfactory Praha, Chiquita Room, Yourope, Taksirat, ATLAS WEEKEND, Rock for People, ARTmania, The NECE – Networking European Citizenship Education, Dakha Brakha, Dakh Daughters, Shutka Roma Rap, Che Sudaka, Židovská náboženská obec Trenčín, Artivist Lab, Olomouc, Annecy, Tarnow, Kragujevac, Trnavsky kurátor, Vizuálni smog reklama v verejném prostoru Plzeň, Reč mesta Prešov, Adfree Cities (Add block Bristol), Retailoko /Výloha roku (Veronika Rút Fullerová), Fundacja Palma, DELETE!, L-DH DANCEHOUSE LEFKOSIA, Iagostudio / Italian Perf.Platform Forlí, Amber Platform, SE.S.TA - Centre for Choreographic Development, Olive Bieringa a Otto Ramstadt, Slovak National Gallery, CEA.SK, FlashArt, Savonlinna 2026, Academy of Fine Arts in Warsaw, Studio Trisorio, Naples, Urbonas Studio, KAIR, Euractiv, University of Louisiana – Lafayette, Oxford University, EcoAlbania, Museum of Trenčín, Accademia di Belle Arti, Naples, Associazione VerginiSanità, Umberto Di Marino Naples, Green Art Gallery Dubai, Fondazione Morra, Auburys, Tartu Art Museum, Toto je galéria, AiR 351, resina, SNG, AICA, Slovenská národná galéria, Galéria mesta Bratislavy, Apart, Display, f.eks., Nová Vlna, Trans Europe Halles, Hlava 5, Subdigital, Skopje 2028, Priestor, Timisoara 2023, Denisa Hájková a Matúš Masica, Aj ty v IT, Mária Júdová, Kristián Lukić, Róbert Repka, Diera do sveta, Mgr. Radovan Jambor, PhD., GLOBSEC, Lidl, Jet Age, SEAGLE SK.ATO.02, Slovensky vodohospodársky podnik, EU-Japan Fest Japan Committee, Wolt, Valletta Cultural Agency, Braga 2027, Virtuálne námestie, Susedia na dvore, MestoCity, Eutropian, Dialogue Centre, n.o., krasy terasy, Tooltest Day, Placemaking Europe, Faro 2027, Altofest, Rokko Juhász, Konvergencie, Kassak Centre, Center for Cultural Community Development (CCCD), MPhilms, Zrejme (Old's cool Festival), Nomadic Arts Festival, Bjorn, Department of Intermedia and Digital Media Academy of Arts Banská Bystrica, Angewandte Performance Laboratory, Bashkatib, Dialogue Centre, n.o., Príbehom na stope, Performance Kokkenet, SK-LLO, o.z., Flowers for Slovakia, o.z., FunGlass - Centre for Functional and Surface Functionalized Glass, Lednické Rovne Village, Subdigital, Ateliér sklo, VŠVU Bratislava, FAD STU Bratislava, Ateliér dizajnu Inovácia FU TU KE Košice, KDIN TU Zvolen, Michelangelo Foundation, Donio, Slovak Design Center, Sociálni inovátori, Čerstvé ovocie, Studio Rygalik, Wendy Andreu, Lukas Wegwerth, Kristína Chudíková, Nów. New Craft Poland, Midl, n.o., crafting plastics!, Pekinpah, Holis, Change pilots, Čierne Diery, DataLab, Jaromir Krejcar Society, Abandonned (re)creation, Slovak Chamber of Architects, Oddelenie architektúry Historického ústavu SAV, Department of Urbanism at Faculty of Architecture STU, Faculty of Architecture and Design STU, Archiméra, Register of Modern Architecture, Archtung, Spolka, Museum of Architecture Wroclaw, Centrum of architecture Warszawa, CAMP Praha, IPR Praha, UMPRUM A3 studio architecture, DOCOMOMO, Deutsches Architektur Museum, Frankfurt, Oliver Elsner - curator of SOS Brutalism, Architekturzentrum Wien, Monika Platzer, KEK architekti, Archi_túry,  Maison de l'Allemagne de Brest, TU Dresden, UNIVERSITÉ DE BRETAGNE OCCIDENTALE, Brest, Triennale Brugge, Talinn Biennale, Estonian Centre for Architecture, bureau b+b, Openfabric, c/o now, Seventeen playgrounds, Dejepis inak - Sandra Sviteková, Loop Head, Purple Ladies, Fiber, Kikk, Ars Electronica, Connecting the Dots, Sensorium Festival, Jureš Líška, Sisa Fehér, Eniesa, Orwa Saleh & Basma Jabr, František Morong, Tanečný Dom, OZ Amiti, Matera 2019 , Erasmo Treglia, Žudro , Jana Belišová, Bojan Djordjevic:Todo Mundo Festival, Albert Hosp: ORF Radio, Glatt& Verkehrt Festival, Balazs Weyer: Hangveto, Martyna Markowska - Institution of Culture Katowice, Silvia Winkler - Winkler-Arts, Fonó Budai Zeneház, Muziekpublique, Mojšeband, Barbora Botošová, Estonian Academy of Arts / RUUP, Institute of Sonology, Anne La berge, JAMA, MAPPA, Slovenská národná galéria, Cage Project Halberstadt, Small Forms, Next Festival, Proto Sites, G. Schirmer, VENI, InMusic, ISCM, Fakulta umení TUKE,  InMusic, Superar Slovakia, ISCM slovenská sekcia, Veni Academy, Vezprém 2023, Bolt, Star Taxi Prievidza, Life Taxi Trenčín, SAD Prievidza, Jozef Igaz, Slovenská obchodná a priemyselná komora, Trenčianska regionálna komora, Chata Trubárka, SunBus, Kúria Beckov, Trenčianska regionálna komora, Metropolitný Inštitút Bratislava, Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, Virtuálne námestie, Eutropian / Cooperative City Network, CIVINET + Centrum dopravního výzkumu, Dialogue Centre, n.o., Agata Etmanowicz - Impact Foundation, MultiKulti, Wellgiving / e-grant, T-TUDOK, PDCS, Academia Istropolitana NOVA, Squirrel

Ďakujeme všetkým, ktorí nám prejavili dôveru a podpísali viac ako 550 listov vzájomnej spolupráce.