top of page

Na Deň Európy chystáme prechádzku mestom aj inšpiratívne stretnutia

Updated: May 5, 2023Trenčanov čakajú 9. mája zaujímavé podujatia. Pri príležitosti Dňa Európy sa dozvedia viac o minulosti svojho mesta, aj o tom, ako môže vyzerať jeho budúcnosť.

Tešiť sa môžete na komentovanú prechádzku s názvom Cesta mesta, počas ktorej známy mestský sprievodca Ivor Švihran porozpráva o kultúrno-historickom vývoji Trenčína. Zistíte, ako sa mesto menilo až do dnešnej podoby, a odhalíme aj niektoré plány spojené s titulom Európske hlavné mesto kultúry. Na Cestu mesta vyrazíme o 16:30 od starého železničného mosta a prechádzka potrvá približne dve hodiny.


Aktuálne informácie o prechádzke Cesta mesta nájdete v tomto Facebook podujatí.


Súčasne bude prebiehať druhé inšpiratívne podujatie. V Trenčíne chceme predstaviť to najlepšie z Európskych hlavných miest kultúry. Preto prídu ľudia z tímu Kaunas 2022 (litovské Európske hlavné mesto kultúry), ktorí nám ukážu, ako môže vyzerať fungujúca spolupráca s dobrovoľníkmi a komunitami. Ich čerstvá skúsenosť je veľmi hodnotná, pretože dobrovoľnícky program práve spúšťame aj v Trenčíne. Prezentácia s titulom We, the people bude prebiehať od 17:00 do 18:45 v Mestskom hostinci.
Viac o téme prezentácie a hosťoch zistíte tu.


Obe akcie budú pokračovať stretnutím v Mestskom hostinci, na ktorom sa môžete zoznámiť alebo len tak porozprávať s aktívnymi ľuďmi z Trenčína a okolia, vrátane členov tímu Trenčín 2026.


Všetky podujatia na Deň Európy budú otvorené verejnosti a bezplatné.

Trenčín sa mení a vy môžete byť s nami pri tom!
Podujatie je súčasťou nášho projektu "To najlepšie z EHMK", v rámci ktorého v Trenčíne predstavíme desiatky projektov z rôznych Európskych hlavných miest kultúry.

0 comments

Comments


bottom of page