top of page

Ako získať nových návštevníkov vašich kultúrnych podujatí?

Updated: Apr 26, 2023

Na novembrovom Stretnutí kultúrnej komunity si môžete vybrať zo štyroch workshopov na tému sprístupňovania kultúry znevýhodneným skupinám obyvateľov a rozširovania vlastného publika. Príďte sa inšpirovať a zároveň presvedčiť, že kultúrny zážitok sa dá sprostredkovať naozaj každému.

Piati hostia otvoria rôzne aspekty rozvoju publika a sprístupňovania kultúrnych podujatí.  Privítame Agatu Etmanowicz z poľskej Impact Foundation - expertku na tému budovania publika a prístupnosti. Pomáha organizáciám po celej Európe, s nami spolupracovala napríklad aj na historicky prvej ľahko čitateľnej verzii plánu Európskeho hlavného mesta kultúry (Bid booku). Je to zjednodušená verzia dokumentu s piktogramami, ktorá je zrozumiteľná dokonca aj deťom.  

Zora Turancová a Ján Paprčka z Ministerstva kultúry predstavia aktivity a stratégie ku kultúre pre znevýhodnených. Okrem toho sa dozvieme aktuálne informácie o  dotačnej schéme pre kultúru znevýhodnených skupín, ktorú ministerstvo spúšťa už čoskoro.  

Vedúca oddelenia galerijnej pedagogiky v Slovenskej národnej galérii, Barbora Tribulová, prichádza s aktivitami Galérie smerujúcimi k väčšej otvorenosti. Napríklad im pribudla haptická pomôcka na sprístupnenie výtvarných diel nevidiacim a slabozrakým návštevníkom a návštevníčkam. Košické Kino Úsmev má vo svojom programe aktivity zamerané na zraniteľné skupiny obyvateľstva vrátane otvorených premietaní, filmovej školy či festivalu. Ako vytvoriť inkluzívny kultúrny priestor vysvetlí projektová manažérka Úsmevu Natália Centková.  

Stretneme sa v pondelok 14. 11. 2022 o 17:00 v Kultúrnom dome Zlatovce. V prvom bloku si spolu vypočujeme prednášky, druhý blok bude patriť štyrom workshopom, z ktorých si odnesieme praktické informácie. Nakoniec nás čaká neformálny networking pri občerstvení. Viac informácii o programe nájdete na www.trencin2026.eu/stretnutia. Vstup je zdarma, ale kapacita podujatia aj workshopov je obmedzená, prosím, registrujte sa tu. Tešíme sa na vás! 0 comments

Comentarios


bottom of page