top of page

Projekt Garáž vysiela začínajúce kapely, hudobníkov a hudobníčky z garáží na pódiá  

Poznáte alebo dokonca máte kapelu, ktorá by mala svoju tvorbu predviesť na Pohode, v trenčianskej Hviezde alebo dokonca v zahraničí? Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026 v spolupráci s festivalom Pohoda vyhlasuje novú otvorenú výzvu v rámci projektu Garáž. Okrem honorovaného koncertu získajú umelci a umelkyne možnosť zúčastniť sa na vzdelávacom bloku. 


Príležitosť predstaviť sa svetu 


Vďaka projektu Garáž 2024 dostanú mladé kapely, interpreti a interpretky príležitosť predstaviť svoju hudobnú tvorbu svetu. V auguste vystúpia na hudobných podujatiach v trenčianskom KKC Hviezda. Okrem toho získajú účasť na vzdelávacom bloku o fungovaní hudobného priemyslu, ktorý im poskytne cenné informácie a know-how pre ich kariéru. Aby toho nebolo málo, jedna z úspešných kapiel bude mať šancu zahrať si na prestížnom festivale Pohoda 2024 a vďaka sieti Európskych hlavných miest kultúry sa bude môcť predviesť aj v zahraničí. Foto: Braňo Vartovník, na snímke kapela Obligatne v Garáži 2023


Kto sa môže zapojiť? 


„Tento rok sa okrem kapiel môžu prihlásiť aj sóloví hudobníci a hudobníčky, DJ-i a DJ-ky či producenti a producentky elektronickej hudby. A to bez obmedzenia veku a žánru,“  vysvetľuje Martin Krištof, ktorý má v tíme Trenčín 2026 projekt Garáž na starosti. „Základnou podmienkou je vlastná hudobná tvorba a maximálne jeden vydaný album,“ dodáva Krištof.  


Začínajúce hudobné skupiny, interpreti a interpretky z celého Slovenska sa môžu do otvorenej výzvy prihlásiť do 12. mája 2024. Viac informácií o výzve a podmienkach zapojenia nájdete na www.trencin2026.sk/vyzva-garaz


Projekt Garáž prebieha v Trenčíne už štvrtýkrát. Už druhý rok je zameraný na  začínajúcich hudobníkov a hudobníčky. V roku 2023 sa prostredníctvom Garáže v Trenčíne ukázali aj hlasy, ktoré sa objavili v nomináciách na ocenenie Radio_Head Awards: Jolie Nox, Sona Kmet a RAYLAB.  


Foto: Juraj Majerský, Garáž 2023


O projekte Garáž 


Garáž je najmenším pódiom festivalu Pohoda, ktoré symbolizuje začiatky kapiel. Každý rok po festivale sa v spolupráci s Európskym hlavným mestom kultúry Trenčín 2026 presunie do mesta Trenčín a dáva priestor mladým kapelám. 


Garáž je iniciatíva, ktorá nielen obohacuje kultúrnu ponuku mesta Trenčín, ale aj podporuje mladých hudobníkov a hudobníčky v ich kariére. Cieľom projektu je poskytnúť príležitosť prezentovať, vzdelávať a sieťovať mladú generáciu slovenských hudobníkov a hudobníčok, a to nielen doma, ale aj za hranicami. 


Trenčín 2026 finančne podporujú mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Partnerom projektu je Európska únia.   

0 comments

Comments


bottom of page