top of page

Predstavujeme porotu Garáže 2024

Updated: 1 minute ago

Tento ročník potešilo organizačný tím až 214 kapiel. Ďakujeme za veľký záujem a posúvame sa do ďalšej fázy – hodnotenia a výberu finálnych dvadsiatich kapiel, ktoré vystúpia v rámci trojdňovej akcie Garáž. Porota aj tento rok pozostáva z odborníčok a odborníkov zo sveta hudby, ktorí už s projektom majú skúsenosti. Kto je v porote? 

  


Jana Shina Lokšenincová    


Speváčka, textárka, hudobníčka. V roku 2001 založila nezávislé hudobné vydavateľstvo Slnko Records, ktoré dnes patrí k najrešpektovanejším hudobným značkám na Slovensku aj v Čechách. Ako hudobníčka začínala s Danielom Salontayom v hudobnej skupine Dlhé diely, ich spolupráca dnes pokračuje v projekte Longital. Longital patrí k špičke slovenskej alternatívnej scény, ich ostatný, už 12-ty štúdiový album Dočista (2022) získal nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii folková hudba.   

   

  

Alan Schmiedl    


Týpek v čiapke, bývalý lyžiar a člen komisie MKSR pre menšinovú kultúru. Cholerik, ktorý sa pohybuje najradšej v progresívnych komunitách a svete hudby. Autor projektu  MUSikEja  "Bandcamp 4 Real" v rokoch 2006 - 2008. Oficiálny member rehole okolo vydavateľstva Deadred Records*. Zúfalý pseudo-manažér kapely AUTUMNIST. Člen core teamu cyklopasia, štatutár o.z. Pump Club a owner pumptracku  #backlip v kooperácií s BikeIng.     

Jozef Sklenka      Grafický dizajnér Pohoda festivalu. Jeho práca má presah od vizuálnej identity a kurátorovanie Visual Art Contestu, až po hudobnú dramaturgiu. Vizuálne umenie prepája vo voľnom čase s domácou hudobnou produkciou. Dlhodobo spolupracuje s hudobnou platformou SHAPE+, kde odkrýva podstatu hudobného umenia vizuálnou stránkou.   

   

  


  

Ondrej Slivka   


Nadšenec hudby, výrobca vinylov a majiteľ/zakladateľ historicky prvej slovenskej lisovne platní - Vinyl-LAB v Trenčíne. Vinyl-LAB patrí k lisovniam, ktoré neznečisťujú vodu chemikáliami a je najekologickejšou možnou formou výroby vinylových platní. Začínal "ručným" rytím platní - kusovou výrobou, ale venoval sa aj DJ-ingu. Jeho lisovňa sa za rok fungovania prepracovala k množstevnej výrobe malých nákladov pre slovenské aj zahraničné nezávislé hudobné vydavateľstvá všetkých žánrov.   

 

Lenka Kuricová Umelecká riaditeľka Trenčín 2026, pracovala v bratislavskej Kunsthalle, v  Amnesty International, spoluzaložila kreatívnu firmu Pucle, v tíme TEDxTrenčín sa venovala koordinácii programu. Má za sebou účasti na zahraničných festivaloch a výstavách súčasného umenia ako CologneOFF alebo Venice International Art Fair. 

 

Silvia Zvarová 


Vyštudovala muzikológiu na Univerzite Komenského. Pracovala v Hudobnom centre, kde pôsobila ako manažérka medzinárodného festivalu súčasnej hudby Melos-Étos a ďalších projektov. Od roku 2015 je hudobnou redaktorkou Rádia Devín, pripravuje relácie zamerané na klasickú hudbu a tvorbu súčasných skladateľov. Podieľa sa na organizácii Radio_Head Awards v kategórii klasickej a experimentálnej hudby. Momentálne je tímlíderkou hudobného vysielania Rádia Devín. Je prizývaná do grantových komisií Fondu na podporu umenia a Nadácie mesta Bratislavy. 

 

 

 

Ktoré kapely získajú príležitosť odprezentovať sa v Garáži a nasať know-how od odborníkov a odborníčok z hudobného priemyslu sa dozvieme už vo štvrtok 23.5.2024. Nechcete nič zmeškať? Sledujte naše sociálne siete.  

0 comments

Comments


bottom of page