top of page

Lucia Dubačová odchádza z postu riaditeľky Trenčín 2026

Updated: Aug 9, 2023


Lucia Dubačová na vlastnú žiadosť končí na pozícii riaditeľky Kreatívneho inštitútu Trenčín,n.o. (CIT), ktorý realizuje projekt Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026. Svoj post bude zastávať do konca augusta.  

Lucia Dubačová viedla tím Trenčín 2026 už počas kandidatúry a aktívne sa zúčastňovala aj na príprave víťazného projektu. Spolu s ostatnými členmi vtedajšieho tímu sa tak veľkou mierou pričinila o to, že Trenčín bude v roku 2026 hlavným mestom Slovenska, aspoň v oblasti kultúry.


„Rozhodnutie odísť z pozície riaditeľky som veľmi poctivo zvažovala. S projektom som spätá nielen ako riaditeľka, ale aj ako spoluautorka. Som nadšená, že sen a vízia sa stáva skutočnosťou a realizujeme projekt, ktorý moje rodné mesto posunie zásadne vpred. V mojom živote sa však objavili osobné dôvody, pre ktoré už nebudem môcť byť toľko v Trenčíne ako doteraz. Projekt si to však vyžaduje,“ vysvetľuje Dubačová svoje dôvody na odchod. „Cítim, že môžem odísť a za sebou nechávam silný tím,“ dodáva.


Personálna zmena na pozícii riaditeľa/riaditeľky sa bude diať štandardným spôsobom v súčinnosti so Správnou radou Kreatívneho inštitútu Trenčín, n.o. a v súlade s potrebami organizácie.


Luciin prínos pre projekt ako celok a jej doterajšiu prácu si veľmi vážime a prajeme jej veľa úspechov v ďalšom profesionálnom živote.

0 comments

Comments


bottom of page