top of page

Kultúra prináša život na zabudnuté miesta, svoj Priestor mala v Parku M. R. Štefánika

Updated: Nov 30, 2021

Kultúra má silu upozorniť nás, že miesta, kadiaľ bežne len prechádzame, majú svoj potenciál, krásu a históriu. Festival Priestor to spravil s Parkom Milana Rastislava Štefánika svojou prvou edíciou v roku 2018. Mnohí z nás sme si vtedy uvedomili, že všetko sa nemusí diať len na námestí. Asi sme sa aj začudovali, prečo vlastne nemáme viac podujatí v Parku.


Na zabudnutú históriu Ulice 1.mája sa zasa snažil už vo svojom prvom vydaní v roku 2018 upozorniť mestský trh Trenčín na korze. Myšlienka, že keď prinesieme niečo atraktívne a moderné na architektonicky a kultúrne bohatú ulicu, ľudia si ju všimnú, vyšla na výbornú.


V sobotu 4.9.2021 sa festival Priestor a Trenčín na korze stretli spolu v Parku Milana Rastislava Štefánika. A bolo vidieť, že sa vám toto prepojenie páčilo. Koncerty, dizajnérsky trh, fashion swap, aktivity ako strieľanie z luku, spoločenské hry od iHRYska, videoprojekcia od TRAKTu. Verejná knižnica M.Rešetku priniesla program pre knihomoľov a tvorivé dielne pre deti.
Pestovanie zvedavosti k ľuďom a prostrediu sme vyskúšali pomocou interaktívnej hry Been there together. Tiež sme chceli, aby ste si všimli priestor, spoznali sa navzájom a pozreli sa na svet z iného uhla pohľadu. Kartičky s otázkami a aktivitami môžu hrať jednotlivci, zabavia skupinu priateľov, poslúžia pri teambuldingu alebo vytvoria podnetnú diskusiu v triede. Ďakujeme, že ste boli odvážni a s nadšením ju s nami hrali! Stiahnuť alebo kúpiť si hru Been there together môžete tu.


Sobotnou atmosférou sa vo fotkách Juraja Majerského môžete preklikať tu.


Ak by vám to nestačilo, ďalšie krásne fotky od Ivany P. Santa nájdete tu.

0 comments

Comments


bottom of page