2.png

Erich a Šimon Vladárovci

Erich Vladár, učiteľ a muzikant a tiež spoluorganizátor jazzového života v Trenčíne.

Šimon Vladár, študent a muzikant a predovšetkým talentovaný hráč na basovú gitaru.

vlnka2.png

"Je to hrad nad mestom, Váh a železničný most, Čerešňový sad a Brezina, námestie plné ľudí, Soblahovská a Sihoť s rozkvitnutými čerešňami, morový stĺp, vidlička pred Priorom a kryté schody stúpajúce k najkrajšiemu výhľadu od Farského kostola a hlavne ľudia na uliciach, študenti na terasách a schodoch , deti a ich rodičia a starí rodičia na prechádzke a hlavne kamaráti, ktorých vždy stretneš a ešte aj neznámi sa občas usmejú, alebo aspoň len tak prejdú okolo..."

 

Erich je súčasťou trenčianskej jazzovej scény viac ako dve desaťročia. Pomáhal na svet Trenčianskemu jazzovému festivalu, zakladal a podieľal sa na niekoľkých hudobných projektoch (Aurelius Q, BlueBerryBand, LadyMoon...) koncertuje, alebo hrá na klavíri v kaviarni, nahráva v štúdiu a skladá hudbu. A tiež rád chodí na výstavy a koncerty a vášnivo sa rád rozpráva o hudbe, literatúre a futbale.

Šimon robil prvé hudobné kroky v mladej trenčianskej kapele Avivage a potom nádejnej neopost-funky formácii Ticho. Ako člen mladej rytmickej sekcie v kapele The Youniverse úspešne prekročil hranice mesta a dnes ho môžete vidieť v kluboch a na festivaloch po celom Slovensku a v Čechách, ale aj pri odovzdávaní hudobných cien v rozhlase a televízii. Erich a Šimon je hudobný projekt, ktorý zbúral generačné a žánrové odlišnosti, aby našiel svoj vlastný časopriestor.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

Lebo je to dobré miesto pre život, od praveku až do dnes. Lebo sa tu píšu knihy a básne, maľujú obrazy a skladá hudba a pozerajú dobré filmy, vydávajú časopisy, robia malé aj veľké festivaly a chodí sa piť vínko na výstavy. Lebo ľudia sa radi stretávajú a rozprávajú o všetkom. Lebo je to mladé mesto, krásne mesto občas plné energie a občas ospalé. Lebo každý sa tu chce vrátiť a nie len po Pohode...

Prečítajte si zaujímavý rozhovor s Erichom v Zápiskoch z Trenčína / Choices.