top of page
1.png

Mgr. art. Terina Barčáková

Marketérka a event manažérka, zakladateľka festivalu Priestor

vlnka2.png

Trenčín je domov. Je to rodina, priatelia a miesta, ktoré mám nadovšetko rada. Je to istota, že vždy keď sa sem vrátim uvidím z vlaku hrad, prejdem sa cez park a dám si kávu na namestí.”

 

Terka vyštudovala produkciu na VŠMU. Ako svoj absolventský projekt vymyslela festival Priestor. Ten jej síce na VŠMU neprešiel, no aj tak v ňom videla zmysel. Bakalára vyštudovala na UK v odbore medzinárodný manažment po francúzsky. Výber skôl dokonale odzkradľuje jej osobu – aj troška rada diriguje, aj má rada umenie a kultúru. Knihy v knižnici má zoradené podľa farby a platne podľa abecedy. Už počas strednej si odskočila na pol roka do Španielska a na vysokej škole pokračovala na Kanárske ostrovy. Hovorí plynule troma svetovými jazykmi, no dohovorí sa ďalšími dvoma.

 

V Trenčíne organizovala niekoľko rokov Gympelrock alebo bola v tíme prvého TEDx-u. Aktuálne je súčasťou tímu Hlava 5 a Ján H.Blicha. Jej srdcovou záležitosťou je spoločnosť Gastro+, vďaka ktorej sa spolupodieľa na produkcii cateringu v Artist village na Pohode či Grape. Vzťah k práci má asi po rodičoch, ktorí tiež svojou troškou prispeli ku kultúrnemu životu v Trenčíne. Vďaka záľube v písaní do školských časopisov (Veget a Futurista) sa profesne venuje aj copywritingu. Reklama je jej hoby, aj zdroj obživy. Okrem reklamy jej účty platí aj práca produkčnej na eventoch. Má rada svojho psa Kvída a svoje včely, aj keď na nich má alergiu. Tiež má rada svojho Mateja, ktorý ju ľudsky aj profesne maximálne podporuje a dopĺňa. Najdôležitejšia je pre ňu na eventoch bezpečnosť.

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Moje zázemie je stále viac Bratislava ako Trenčín. Mám však pocit, že by som sa mala aj ja pričiniť k tomu, aby som mala o dôvod viac na návrat domov. Na kultúru a všeobecne na život v našom meste počúvam veľa sťažností. Rastie aj apatia a neochota sa podielať na veciach verejných. Ja si myslím, že na to aby dobre bolo, sa musíme sami pričiniť. Je fakt, že mi tu veľa vecí chýba, no je to pre mňa skôr príležitosť ako negatívum. Trenčín je úžasné mesto na život - veľkostne čo sa rozlohy týka aj počtu obyvateľov tak akurát, obklopené prírodou a so silným komunitným zázemím. Trenčín by mal byť Hlavným mestom kultúry preto, aby sa sem mali ľudia dôvod vrátiť, alebo ešte lepšie – nemali dôvod odísť."

Pozrite si PRIESTOR, ktorý Terka organizuje. 

bottom of page