uvod.jpg

Predstavujeme vám originálny kompenzačný bonus, ktorý pre Trenčín pripravila umelkyňa Kateřina Šedá spolu s tímom Trenčín 2026. 

Podstatu projektu tvorí ZDVOJENÝ ZÁŽITOK. Ide o akýkoľvek stratený zážitok z roku 2020, ktorý sa vám pokúsime kompenzovať tým, že ho pridáme k úplne rovnakému zážitku v roku 2021.

 

Veď povedzte sami, už ste niekedy mali možnosť sledovať futbalový zápas so štyrmi tímami a dvomi loptami, alebo koncert, kde každá pesnička hrala dvakrát?

 

Projekt tvoria desiatky akcií, ktoré kompenzujú stratené zážitky napríklad v športe, kultúre, obchodoch a službách, v gastronómii, v turizme alebo vo vzdelávaní.

06.jpg
05.jpg
04.jpg
b05ad009fb08a815db5654590a313d47_edited.jpg

Kateřina Šedá

 

Česká výtvarníčka, ktorej práca má blízko k sociálnej architektúre. Je autorkou mnohých verejných realizácií v Českej republike i v zahraničí. Je v poradí druhým českým umelcom, ktorý mal sólovú výstavu v Tate Modern v Londýne (2011). Okrem toho je držiteľkou niekoľkých ďalších prestížnych ocenení ako napriklad Magnesia Litera, cena Architekt roku 2017, cena Jindřicha Chalupeckého a ďalšie.

Kateřina Šedá sa zameriava na sociálne ladené happeningy a experimenty zamerané na to vyviesť zúčastnených zo zažitých stereotypov alebo zo sociálnej izolácie. Pomocou ich vlastných (vyprovokovaných) aktivít a vďaka novému využitiu všedných prostriedkov sa pokúša prebudiť trvalú zmenu v ich správaní.

Viac o Kateřine na www.katerinaseda.cz