Spoznajte šikovných Trenčanov!

vlnka2.png

Okrem zaujímavých miest, ktoré môžete objavovať v našej interaktívnej mape spisujeme aj zoznam super šikovných trenčanov. Spoznávajte ľudí, ktorým záleží na tom, ako to v Trenčíne vyzerá a svojimi projektami či aktivitami zlepšujú život v meste. Práve vďaka ich úsiliu a práci má Trenčín čo ukázať. Otvorte si medailóniky, inšpirujte sa ich prácou a zistite, prečo majú radi Trenčín.
 
No a samozrejme, pridajte sa aj vy! Našou snahou je vytvoriť databázu šikovných ľudí, ktorí môžu inšpirovať ďalej.

Zoznam neustále doplňame a zatiaľ sme iba na začiatku! Pokiaľ robíte niečo prospešné pre Trenčín a ešte sme vás neoslovili, nebojte sa nám napísať a radi vás do zoznamu pridáme.  

02.jpg
Kultúra

Mária Dutková

Organizátorka festivalu dobrodružných filmov Horyzonty

"Trenčín je môj život. Moja rodina, priatelia, práca. Je to mesto mojich prvých lások, spoznávania chuti ozajstného života, nezabudnuteľných zážitkov a spomienok. Jeho tlkot v sebe vnímam už viac ako päťdesiat rokov, vzhliadam k nemu a mám k nemu výnimočný vzťah. Som tu šťastná..."

03.jpg
Umenie

Vlado Kulíšek

Umelec, mím

 

"Žijem v Trenčíne väčšinu svojho života. A hoci som sa tu nenarodil, považujem sa za hrdého Trenčana. Aj preto hovorím o svojom meste všade, kde cestujem po svete. Aj preto som sa rozhodol..."

01.jpg
Ekológia

Zuzana Vakošová

Spoluzakladateľka materského centra Srdiečko, zakladateľka Zero Waste Trenčín,spoluorganizátorka DOKOLA swap

“Trenčín je mesto môjho detstva, keďže som tu mala starú mamu. Prázdniny som trávila na Štefáničke, keď to bola ešte obyčajná cesta, kývala som vojakom v kasárňach a po Kukučínke som sa v zime sánkovala....

04.jpg
Umenie

Lukáš Matejka

Digitálny výtvarník, spoluzakladateľ združenia TRAKT, umelecký

riaditeľ Festivalu svetla a tieňa

“Trenčín je mesto - miesto, kde žijem a tvorím a kde sa vždy rád vraciam.”

06.jpg
Umenie

Štefan Oliš

Učiteľ na ŠUP Trenčín, výtvarník, spoluzakladateľ občianskeho združenia TRAKT

„Trenčín je moje rodné mesto, v ktorom žijem od detstva. Moja stará mama patrila tiež k rodeným Trenčanom čo ešte viac prehĺbilo moju väzbu s mestom. Počas svojho života som sa zoznámil s jeho históriou i vývojom v..."

05.jpg
Hudba

Erich a Šimon Vladárovci

Erich Vladár, učiteľ a muzikant, spoluorganizátor jazzového života v Trenčíne.

Šimon Vladár, študent a muzikant, talentovaný hráč na basovú gitaru.

"Je to hrad nad mestom, Váh a železničný most, Čerešňový sad a Brezina, námestie plné ľudí..."

07.jpg
Hudba

Luisa Szabo Kočiš

Učiteľka huslí, spoluzakladateľka knižného vydavateľstva Atomic, spoluorganizátor Literárne Mecheche

 

“Trenčín pre mňa predstavuje môj domov, rodinu, kamarátov a hlavne výnimočné miesto kam som sa vždy rada vrátila. Trenčín ma vždy pritiahol naspäť, kdekoľvek som bola. Nakoniec sa stal aj mestom, kde sme sa s rodinou rozhodli zostať a zároveň sa pokúsiť prispieť k lepšiemu životu v Trenčíne tým, čo vieme.”

08.jpg
Kultúra

Janka Sedláčková

Vedúca útvaru kultúrno-informačného centra Trenčín

 

“Trenčín je pre mňa srdcovou záležitosťou. Mám tu najlepších kamarátov, prešla som si tu najšťastnejšími okamihmi aj..."

09.jpg
Architektúra

Martin Beďatš

Hlavný architekt mesta Trenčín

"Trenčín je moje rodisko i celoživotné pôsobisko, neoddeliteľná súčasť môjho života. Sympatické mesto s empatickým prostredím..."

11.jpg
Umenie

Wash-ed

Umelecké združenie

“Cítime, že kultúra v Trenčíne je dôležitá, ale nie je dostatočne prezentovaná. Chýba tu nová experimentálna kultúra a priestor na prezentáciu moderného umenia, ktorý si myslíme, že by mesto malo poskytnúť. Kolektív je zložený zo študentov a exštudentov Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne a vďaka tomu vnímame intenzívne nedostatok reprezentácie inovatívnosti v oblasti umenia v meste.”

10.jpg
Umenie

Filip Ovádek

Designér, street art umelec, dj, zakladateľ Fest Art, člen Face2bass

 

“Trenčín je pre mňa domov, rodina a priatelia . Narodil som sa tu a aj keď som odtiaľto na nejaký čas odišiel, neváhal som sa sem vrátiť. Je to jedno z najkrajších miest a je plné kreatívnych ľudí, ktoré ho posúvajú stále ďalej.”

12.jpg
Umenie

Hlava 5

Združenie, ktoré mapuje, popularizuje a chráni výtvarné umenie vo verejnom priestore mesta Trenčín

"Mesto plné nie len úžasných výtvarných diel, ale tiež skvelých ľudí, ktorí týmto dielam dávajú šancu znovu ožívať. Mesto dýchajúce históriou, príbehmi a ich nositeľmi. Pestrosť ulíc, ktoré nás všetkých obklopujú sa v nás odrážajú, a tak sme všetci, ktorí k tomuto mestu máme vzťah s ním prepojení a tvoríme vzájomne jeden neodľučiteľný celok."

13.jpg
Kultúra

Terina Barčáková

Marketérka a event manažérka, zakladateľka festivalu Priestor

 

„Trenčín je domov. Je to rodina, priatelia a miesta, ktoré mám nadovšetko rada. Je to istota, že vždy keď sa sem vrátim uvidím z vlaku hrad, prejdem sa cez park a dám si kávu na namestí."

14.jpg
Mládež

Veronika Sučanská

Koordinátorka práce s mládežou mesta Trenčín

 

“Trenčín je láska. Pre niekoho bod na mape, pre mňa mapa spomienok, radosti, všedných dní, prekvapení, obľúbených miest aj neznámych uličiek..”

15.jpg
Umenie

Martin Dorot

Galerista a dramaturg, zakladateľ združenia Nová Vlna

"Trenčín pre mňa znamená moje rodné mesto, moderné mesto, mesto mojej rodiny a  priateľov. Mesto kde sa mi dobre žije a kde som sa po 12 rokoch s radosťou vrátil..."

18.jpg
Architektúra

Alexander Topilin

Architekt, člen združenia Hlava 5, člen tímu festivalu Priestor 

“Štúdium architektúry ma naučilo hlbšie vnímať svoje okolie, chápať súvislosti, ktoré nie sú na prvý pohľad zreteľné a vidieť krásu aj tam, kde by ju iný nehľadal. Počas štúdia som si vždy, keď to bolo možné, vyberal témy a zadania úzko súvisiace s naším mestom, analyzoval som jeho minulosť, postupný rozvoj a transformáciu, súčasnosť a jeho prirodzený potenciál rásť a rozvíjať sa.”

16.jpg
Kultúra

Barbora Janáková

Marketér, spoluzakladateľka Pucle, držiteľka licencie PechaKucha
Night Trenčín, spoluorganizátor Trenčín na Korze

“Trenčín sú pre mňa ľudia. Rôzneho veku, pováh no najmä projektov, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Trenčín je o
komunitách, malých nápadoch, ktoré vyrástli do veľkých, snoch posúvať sa ďalej a deliť sa o ne s ostatnými."

17.jpg
Kultúra

Lenka Kuricová

Kreatívna podnikateľka, spoluzakladateľka Pucle, spoluorganizátorka TEDx Trenčín

"Trenčín je pre mňa rodina,  priateľstvo, zázemie a útočisko. Je to priesečník nostalgie z detstva a vyhliadok do budúcnosti, ktorá má nekonečný potenciál..."

21.jpg

Pavol Karell

Fotograf

“Trenčín je moje rodné mesto, žijem tu od narodenia, vyrastal som a doteraz žijem v časti Dolné mesto, mám veľa spomienok na detstvo  strávene pri Váhu, stretávanie sa v centre mesta ,objavovanie roznych zákutí trenčianskeho hradu z lesoparku Brezina.”

20.jpg

Laura a Lujza

časopis Hmota

Celoslovenský študentský časopis

“Pre nás je Trenčín mestom priateľskej atmosféry a komunity. Náhodné stretnutia v kaviarňach, kreatívne podujatia aj kultúrne akcie vytvárajú spolupatričnosť medzi jednotlivcami i projektmi. Hovorí sa, že v Trenčíne sme všetci poprepájaní a my súhlasíme. Trenčín má vďaka skvelej komunite
ľudí veľký potenciál rásť."

19.jpg

Lucia Kotrhová

Grafická dizajnérka, fotografka, držiteľka licencie TEDxTrenčín

"Trenčín je nielen  rodným mestom, ale hlavne mojou srdcovkou. Áno, nie je to dokonalé mesto, má svoje muchy, v lete premnožené komáre pri Váhu. Ale má všetko, čo ja potrebujem k životu. Les, vodu, vznikajúce cyklotrasy, kaviarne s atmosférou, malé, milé podujatia, pivárne, veľa rôznych komunít a inšpiratívnych ľudí , ktorí sa snažia mesto skultúrniť."

24.jpg

Branislav Hollý

Zakladateľ Artkina Metro

a OZ LampART

“Trenčín je mesto, v ktorom som prežil krásne detstvo, našiel osudové priateľstvá, spoznal oslobodzujúci pocit pri hudobnej tvorbe, zažil prvú lásku, nezabudnuteľné koncerty, objavil mágiu divadla a filmu, či čaro túlania sa po lesoparku Brezina.”

22.jpg

Nikola Sedláčková

Spoluzakladateľka a trénerka eventive s. r. o., aktívna členka rady o. z. Handrbolka, projektová a programová manažérka v Trenčianske nadácii, neúnavná dobrovoľníčka

“Keď príde môj švagor do Trenčína, postaví sa na námestie s výhľadom na hrad a povie: "Wau." To ma vždy zastaví a uvedomím si, čo tu máme. Chcela by som, aby sme sa aj my, obyvatelia Trenčína dokázali takto zastaviť a povedať wau, nebrať mnohé veci ako samozrejmosť a byť na ne každý deň hrdý. Trenčín so svojimi pamiatkami, svojou polohou v spojitosti s prírodou a aktivitami občianskych združení či jednotlivcov je pre mňa wau. Každý deň."

23.jpg

Juraj Majerský

Fotograf

"Trenčín je pre mňa inšpirácia. Je to miesto, ktoré poznám celý život, no napriek tomu ma dokáže prekvapiť a vždy v ňom viem nájsť niečo nové a zaujímavé. Ale hlavne je Trenčín pre mňa o priateľstve a o úžasných ľuďoch v ňom žijúcich."

25.jpg

Zuzana Mišáková

Kreatívna producentka, herečka,

dramaturgička, autorka, iniciátorka a riaditeľka Mestského divadla Trenčín, pedagogička

" V Trenčíne žije moja rodina generácie. Je mojím rodiskom, domovom, pracoviskom: či už v Mestskom divadle

Trenčín alebo v SZUŠ na Novomeského ulici. Pre mňa je najlepším mestom pre život. Sú tu moje lásky, priatelia,

spomienky, nádeje, vízie. Preto som tu aj ja. Trenčínu a jeho ľuďom verím, milujem ho a pracujem preň.“

27.jpg

Jerguš Oravec

Hudobník

" Jedným slovo, rodisko. A nie len fyzické, ale aj to kreatívne. Trenčín má svojim špeciálnym spôsobom genius locci. No taktiež je subtilný. Ako keby bol prístupný iba tým, ktorí ho vedia vnímať a uchopiť. Trenčín je domov. Esencia. Neviem, či existuje mesto s podobným, “vibom” ako má Trenčín.

Má takú pomalú náhlivosť. Zväčša pokoj, ale keď chce, vie mať aj drive."

26.jpg

Juraj Oravec

Akademický maliar

"Trenčín sa mi stal celoživotnou inšpiráciou, už v momente „balkónovej“ scény na bratislavskom vysokoškolskom internáte.

 

Tam som sa zoznámil so svojou budúcou manželkou a priženil sa tak do Trenčína. Celý dovtedajší život som žil v Prahe a Trenčín mi ju dodnes tak trocha pripomína, hrad, pod ním rieka a ľudia – patrioti, ktorí sú na mesto hrdí. Stal som sa aj ja patriotom.."

DSC02986.jpg

Martin a Martina

 Prvý bezobalový obchod v Trenčíne

- Bezobalis

"Martin a Martina - dvojka, ktorej cesty boli prepletené od prvého momentu, ako sa spoznali. Rozhodli sa opustiť korporátne prostredie, v ktorom spoločne pracovali a venovať sa práci, ktorá je v súlade s ich hodnotami. A tak spoločne založili prvý bezobalový obchod v Trenčíne – Bezobalis."

Snímka obrazovky 2021-08-18 o 14.07.37.png
Trenčín 2026

Nové meno čoskoro:)

Zistite viac
Snímka obrazovky 2021-08-18 o 14.07.37.png
Trenčín 2026

Nové meno
čoskoro :)

Zistite viac

Zoznam postupne dopĺňame! Čoskoro čakajte ďalšie mená.

vlnka2.png

Pokiaľ robíte niečo prospešné pre Trenčín a ešte sme vás neoslovili, nebojte sa nám napísať

radi vás do zoznamu pridáme.