top of page

Zmena na pozícii riaditeľky

Lucia Dubačová na vlastnú žiadosť ukončila svojej pôsobenie na pozícii riaditeľky Kreatívneho inštitútu Trenčín, n.o., (CIT) ktorý má na starosti projekt Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026. Správna rada CITu na augustovom zasadaní dočasne za riaditeľku vymenovala Lenku Kuricovú, ktorá je zároveň umeleckou riaditeľkou Trenčín 2026. V najbližších mesiacoch sa bude riešiť dlhodobé nastavenie pozície riaditeľa/ky CITu.

„Rozhodnutie odísť z pozície riaditeľky som veľmi poctivo zvažovala. S projektom som spätá nielen ako riaditeľka, ale aj ako spoluautorka. Som nadšená, že sen a vízia sa stáva skutočnosťou a realizuje sa projekt, ktorý moje rodné mesto posunie zásadne vpred. V mojom živote sa však objavili osobné dôvody, pre ktoré už nebudem môcť byť toľko v Trenčíne ako doteraz. Projekt si to však vyžaduje,“ vysvetľuje Lucia Dubačová svoje dôvody na odchod. „Cítim, že môžem odísť a za sebou nechávam silný tím,“ dodáva.


Lucia viedla náš tím už počas kandidatúry a aktívne sa zúčastňovala aj na príprave víťazného projektu. Jej prácu a prínos si vážime. Prajeme jej veľa úspechov do ďalšieho profesijného aj osobného života.


Mirka Gúčiková

PR manažérka Trenčín 2026

0 comments

Σχόλια


bottom of page