top of page

Zdvojené leto s Kateřinou Šedou

V týchto dňoch pripravujeme projekt s významnou českou umelkyňou Kateřinou Šedou, ktorý bude prebiehať v Trenčíne počas celého leta. Detailnejšie informácie o projekte prinesieme neskôr, no zatiaľ vás vpúštame do zákulisia prípravy fotenia vizuálov, pri príprave ktorých nám pomohlo veľké množstvo dobrovoľníkov, organizácií či firiem z Trenčína.
Kateřina Šedá

Kateřina Šedá je česká výtvarníčka, jej práca má blízko k sociálnej architektúre. Je autorkou sérií verejných realizácií v Českej republike i v zahraničí. Je druhým českým umelcom, ktorý mal sólovú výstavu v Tate Modern v Londýne (2011)a je držitelkou niekoľkých prestížnych ocenení.


Vyštudovala strednú priemyselnú školu v Hodoníně a Strednú školu umeleckých remesiel v Brne. V rokoch 1999–2005 absolvovala Akadémiu výtvarných umení v Prahe v ateliéri Grafika II u profesora Vladimíra Kokolu. V roku 2005 získala Cenu Jindřicha Chalupeckého za projekt "Je to jedno". Kateřina Šedá sa zameriava na spoločensky ladené happeningy a experimenty, ktoré sa zameriavajú na účasť a na zúčastnených ľudí a na pozitívne stereotypy či sociálnu izoláciu. Vytvára ich vlastné (vyprovokované) aktivity a vďaka novému využitiu všedných prostriedkov sa snaží probudiť trvalú zmenu v ich správaní.


0 comments

Comments


bottom of page