top of page

Vydajte sa s nami na lov zvukov Trenčína!Zvuky prebúdzajúcej sa prírody, vtákov, stromov a zvierat vo vážskom luhu sa miešajú s hlasmi rekreačných športovcov, ktorých oteplenie po zime vylákalo naspäť do terénu. Z opačného brehu dolieha typická zvuková kulisa mesta a dopravy. Raz za 20 minút prejde vlak. Aj takto znie Trenčín. Prijmite pozvanie započúvať sa do zvukovej krajiny Trenčína a brehov Váhu. Ako znelo mesto kedysi, kým sme tu ešte neboli my, ľudia, už nezistíme. Ale spoznávať to, ako znie dnes, môžeme – a mali by sme. 

Pozývame na soundwalk umelcov Fera Király a a Evy Vozárovej Trenčín Hi-fi / Lo-fi, ktorý bude záverečným podujatím zvukovej intervencie Zvukový atlas mosta – mestský sprievodca snívaním o jari. Vytvorili ju špeciálne pre Trenčín a znela na starom železničnom moste cez Váh počas tejto zimy. Snívanie o jari ukončíme krátko po jej príchode: 1. apríla, symbolicky na svetový deň vtáctva.

Čo je to soundwalk?


Pojmom soundwalk nazývame v tradícii akustickej ekológie pobyt v krajine s hlavným účelom načúvať jej a spoznávať ju cez sústredené vnímanie jej zvukov.

Podujatie je zároveň súčasťou autorského cyklu F. Királya a E. Vozárovej Zvukové topografie, ktoré sú sériou s jednoduchým zámerom: počúvať svet a zvukovú krajinu. Započúvať sa znamená vytvoriť priestor na nové otázky. Sluchom sledujeme – študujeme – akustické prejavy krajiny a jej zvukovú kvalitu. Mapujeme svet, objavujeme akustické priestory, hľadáme súvislosti, budujeme vzťah.

Podujatie Trenčín Hi-fi / Lo-fi sa bude konať 1. apríla od 15:00 do 16:30. Stretávame sa v Bufete pri Lodenici.

Podujatie sa bude konať v prírode za každého počasia. Je potrebné prísť vhodne oblečení a obutí.

Tešíme sa na vás!

0 comments

Comments


bottom of page