top of page

V piatok Garáž ožije nielen hudbou

Updated: Aug 16, 2022

Príďte sa zaľúbiť do Slovníka cudzích snov, zasnívať s Veronikou Jarábkovou, užiť si skladby aktuálneho albumu Analogrunnera a pokrstiť nové EP Trenčanov Personal Spaces.


Piatkový večer v Garáži bude snový a oddychový. Najprv známy trenčiansky formát Divotvorba prinesie autorské čítanie prózy aj poézie. Hosť Šimpe Ondruš zhudobní texty zo svojho Slovníka cudzích snov. Slovník cudzích snov je láska na prvý aj ďalší pohľad, kliknite si na to hneď a v piatok sa tešte na ďalší rozmer.


Speváčka, hudobníčka a začínajúca skladateľka Veronika Jarábková rozvibruje naše emócie svojím unikátnym spevom a klavírom. Vystúpi spolu s Paulínou Gunárovou v rámci trenčianskeho hudobného zoskupenia VROSE.


Analogrunner v Garáži predstaví svoj nový album Echo Cube. Album pozostáva z ôsmych autorských skladieb, ktoré obsahujú výživné spolupráce. Napríklad aj s Larou Abou Hamdan, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala cez reláciu Československo má talent. Tešíme sa, že Laru budeme môcť tiež v Garáži vidieť a počuť. Live set Analogrunnera bude vystavaný ako mashup zo všetkých skladieb albumu Echo Cube.


Inštrumentálna trenčianska kapela Personal Spaces hrá atmosférický post rock. V piatok pokrstí čerstvo vydané EP Tiberghien, ktorým vzdáva hold historickému areálu Meriny. Trojskladbové EP v Merine vznikalo a bolo nahraté v domácom štúdiu Merina Records.


Foto z Otváračky Garáže: Martin Daško


Line up:

18:30 - 20:30 Divotvorba - autorské čítanie, hosť: Šimpe Ondruš @slovnikcudzichsnov

20:50 - 21:30 Veronika Jarábková & Pavlína Gunárová (TN), pop, folk

21:50 - 22:40 Analogrunner (PN) & Lara Abou Hamdan (BB), tanečná/elektronická hudba

23:10 - 00:00 Personal Spaces (TN), post-rock


Vstupné dobrovoľné.


Pre foto report z príprav podujatí a detailnejšie informácie sledujte stránku Clique na facebooku alebo Clique Instagram.Garáž je spoločným projektom festivalu Pohoda a Trenčín 2026. Z najmenšieho pódia Pohody sa stal multižánrový kultúrny priestor, ktorý putuje po Trenčianskom regióne.

Garáž v Parku finančne podporili Mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj a Nadácia ZSE. Partnerom Garáže v Parku je Európska únia, TRAKT a Centrum pre rodinu. Garáž v Parku prevádzkuje neformálne zoskupenie Clique.


Viac o Garáži nájdete tu: https://www.trencin2026.sk/garaz


0 comments

Comments


bottom of page