top of page

V Garáži sa chystá rap aj audiovizuálne workshopy

V prvý septembrový víkend Park M.R. Štefánika ožije kultúrou všetkého druhu. Zaznie miestny rap, bude sa fotiť, kresliť a experimentovať. Príďte to zažiť s nami!


Piatok 2.9.


V piatok sa na rapovom večeri v Garáži odprezentujú mladé trenčianske mená rapovej scény, ktoré takto dostanú šancu na propagáciu svojej tvorby.


V závere vystúpi Prezident Lourajder, slovenský raper a MC z Bratislavy, ktorý je jedným z mála reprezentantov takzvaného alternatívneho rapu u nás. Prinesie hiphopové šlágre s klasickým zvukom a odkazom na 90. roky. Dorazí aj s jeho významným beatmakerom Emilom (Hey Emil).


Toto podujatie zakončia producenti elektronickej hudby Goblin a Snowfake.


💸 Vstupné dobrovoľné.

Sobota 3.9.


V sobotu sa v Parku bude konať festival Priestor a počas neho sa do Garáže dostane vizuálne umenie! Prídu výtvarníci z @for_maat, s ktorými sa spoločne budete môcť podieľať na množstve zaujímavých aktivít.V Garáži sa môžete tešiť na tento program:


13:00 – 19:00 Camera Obscura Garáž

Garáž bude pretvorená na veľkú fungujúcu Cameru Obscuru. Divák sa môže zoznámiť s touto starou technológiou, pri ktorej dochádza k zobrazeniu reality na stenu skrz malý otvor v stene.

🔴 Bez prihlasovania. Každú pol hodinu vstup.


15:00 – 16:00 Cyanotypia

Fotografická tvorivá dielňa, pri ktorej si budete môcť vyskúšať historickú fotografickú techniku, ktorá využíva fotocitlivosť železitých solí.

🔴 Bez prihlasovania, kapacita do vyčerpania materiálu.


15:00 – 18:00 Výtvarný workshop - kresba

🔴 Kapacita 15 ľudí. Prihlásiť sa môžete na info@formaat.sk


16:00 Audiovizuálny workshop

Návštevník si môže vyskúšať interakciu so súčasnými audiovizuálnymi elektronickými technológiami.

🔴 Bez prihlasovania.


💸 Vstupné dobrovoľné.


Foto z Divotvorba a koncerty v Garáži : Adrián Kubáň


Pre foto report z príprav podujatí a detailnejšie informácie sledujte stránku Clique na facebooku alebo Clique Instagram.Garáž je spoločným projektom festivalu Pohoda a Trenčín 2026. Z najmenšieho pódia Pohody sa stal multižánrový kultúrny priestor, ktorý putuje po Trenčianskom regióne.

Garáž v Parku finančne podporili Mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj a Nadácia ZSE. Partnerom Garáže v Parku je Európska únia, TRAKT a Centrum pre rodinu. Garáž v Parku prevádzkuje neformálne zoskupenie Clique.


Viac o Garáži nájdete tu: https://www.trencin2026.sk/garaz


0 comments

Comments


bottom of page