top of page

V Garáži v trenčianskom skateparku sa bude diať to, čo si vymyslíš TY!

Skúšky kapiel, koncerty, DJsety, grilovačka - jednoducho malé komunitné podujatia.


Vy všetci, ktorým bije srdce pre skatepark máte k dispozícii garáž na hudobné aj iné akcie. Tú svoju v Garáži si môžete prihlásiť cez tento formulár.Prečo je Garáž v skateparku?


Na podporu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026 vznikol nápad ponúknuť Garáž z Pohody ľuďom v skateparku a dať tak priestor na hudobné a komunitné začiatky. Garáž je výsledkom spolupráce Trenčín 2026, Pohoda Festivalu a komunity skejterov z trenčianskeho skateparku. V skateparku môžeš poďakovať Milanovi Hanuliakovi, skejterovi a gitaristovi trenčianskej kapely Cherry Street, ktorý sa do toho vložil.

Odkiaľ je Garáž a čo symbolizuje?


Garáž poznajú návštevníci Pohody ako jej najmenší stage, ktorý je zároveň symbolom začiatku. “Garáž považujeme za základ hudobnej scény, tam sa začína cesta mnohých kapiel,” hovorí Michal Kaščák, riaditeľ festivalu Pohoda. “Aj my v Bez ladu a skladu sme začínali v gáráži u našich na Novinách alebo neskôr u Kubicovcov.”


Ako bude Garáž v skateparku fungovať?

Garáž technicky zabezpečila Pohoda Festival a Trenčín 2026. Program v nej si však vytvoríte sami. Bude k dispozícii v októbri a v novembri. Svoju akciu si môžeš nahlásiť od jej otvorenia 25.9.2021. Tím Trenčína 2026 ti produkčne pomôže pri realizácii.

Ako bude prebiehať prihlasovanie?

Od 25.9.2021 nájdeš na tejto stránke odkaz na Google formulár, ktorý vyplníš. Odpovieš na otázky, kedy chceš mať akciu, pre koľko ľudí, o čom pôjde - koncert, skúška kapely, stretko, súťaž… Dáme ti vedieť, či je to ok - napríklad, či je vtedy voľný termín. Tiež nám záleží, aby akcie neprekračovali etické hranice - napríklad nepropagovali fašizmus, rasizmus a podobne.


To by bolo, keby Garáž takto putovala po meste!


To by sa nám veľmi páčilo. Vieš čo? Ak Trenčín získa titul Európske hlavné mesto kultúry 2026, Garáž bude naozaj putovať po celom meste a jeho okolí. Rôzne umelecké skupiny alebo komunity budú si môcť presunúť Garáž k sebe a pripraviť v nej program na určený čas. Pri manažovaní sa nebudú musieť spoľahnúť len na vlastné sily, získajú aj rady v oblasti organizovania kultúrnych podujatí.


Prečo je to dôležité?


Chceli by sme, aby ľudia v našom meste a v okolí neboli sklamaní, že nemajú prístup k takým kultúrnym akciám, aké by potrebovali. Náš sen je, aby nečakali na ponuku od iných, ale sami sa naučili zorganizovať si taký kultúrny program, aký by chceli a chýba mi. Toto sme dali aj do programu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry. A vymysleli sme také projekty ako Garáž, ktoré v tom ľuďom pomôžu.0 comments

Comentarios


bottom of page