top of page

Trenčín prichádza s bohatou ponukou pre mladé hudobné talenty

Začínajúce kapely a mladé talenty dostanú v Trenčíne príležitosť prezentovať svoju tvorbu, zdokonaliť savo svojom hudobnom žánri alebo v tom, ako svoju tvorbu promovať. Práve teraz sa môžu prihlásiť nielen do našej otvorenej výzvy „Koncertuj v Garáži“ ale aj do Letnej hudobnej školy vo Hviezdodvore.


band of 4 musicians is playing on podium

Letná hudobná škola vo Hviezdodvore


Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda spúšťa prihlasovanie sa na Letnú hudobnú školu, ktorá bude súčasťou multižánrovej letnej školy, zahrňujúcej napríklad aj fotografický, filmový a výtvarný workshop.

Sústreďujeme sa na prácu s mladými talentmi nad 18 rokov. V letnej hudobnej škole budú účastníci a účastníčky konzultovať svoju tvorbu s odborníkmi v danom hudobnom žánri. Prihlásiť sa môžu jednotlivci aj kapely,“ hovorí Anton Šulík, dramaturg  KKC Hviezda.

Súčasťou workshopu bude aj živé vystúpenie mladých talentov vo Hviezdodvore – na priestore pre kultúru vedľa budovy Hviezdy. Zo živého vystúpenia získajú účastníci a účastníčky profesionálny audiovizuálny záznam, ktorý im môže ďalej slúžiť na propagáciu vlastnej tvorby. Prihlasovanie do Letnej hudobnej školy je otvorené do 28. apríla, viac informácií nájdete kliknutím sem.Koncertuj v Garáži!


Spolu s festivalom Pohoda štartujeme už tretí ročník známeho projektu Garáž. Po Garáži v skateparku a minuloročnom programe Garáže v Parku M. R. Štefánika, sa tento rok zameriavajú na začínajúce hudobné kapely.


„V auguste a septembri plánujeme v Garáži sériu showcase (t.j. ukážkových) koncertov. Každé dva týždne sa predvedie niekoľko hudobných skupín. Tie vyberie odborná porota z hudobných zoskupení, ktoré sa môžu až do 15. mája prihlásiť do otvorenej výzvy Koncertuj v Garáži,“ vysvetľuje Zdenka Pepelová, manažérka projektu Garáž.

Zapojiť sa môžu začínajúce hudobné skupiny z celého Slovenska bez ohľadu na vek a žáner. Podmienkou je len vlastná hudobná tvorba. Okrem honorovaného koncertu v Garáži, získajú kapely aj účasť na vzdelávacom bloku s vybranými slovenskými aj zahraničnými profesionálmi, ktorý poskytne orientáciu vo fungovaní hudobného priemyslu a základné know-how ako sa v ňom presadiť.


„Kapely sa dozvedia napríklad, čo zahŕňa nahratie albumu, akým spôsobom prebieha booking hudobných skupín do klubov a na hudobné festivaly, či ako dostať svoju hudbu do rádií,“ vymenúva Zdenka Pepelová. Celé znenie výzvy a podmienky zapojenia nájdete kliknutím sem.


„Tým, ktorí spĺňajú podmienky na prihlásenie sa do oboch projektov, to určite odporúčame. Garáž a Letná hudobná škola prinesú iný druh skúseností, vedomostí aj zážitkov, ktoré sa dopĺňajú a posunú mladých talentovaných ľudí na vyššiu úroveň,“ spoločne zhrnuli Šulík a Pepelová.

0 comments

Comments


bottom of page