top of page

Spoločne s Hlava 5 vás pozývame na konferenciu „Čo pre vás znamená umenie vo verejnom priestore? “

Pridajte sa k nám v rámci prvého ročníka umeleckohistorickej online konferencie: Hlava V. - „Čo pre vás znamená umenie vo verejnom priestore?“, ktorý sa uskutoční 16. - 18. júna 2021 ONLINE.


Za tri dni zažijete slovenský, český ale aj európsky deň, ktorý sme pripravili spolu s našim partnerstvom s Kaunas a Kaunas bienalé.

1st DAY / WEDNESDAY 16. 6. 2021

SLOVAK CONFERENCE DAY


V stredu konferenciu otvorí Alexander Topilin z Hlava 5, diskutovať pod vedením Olje Triaška Štefanovič budú Linda Blahová, Nina Šošková a Sabína Jankovičová.


2nd DAY / THURSDAY 17. 6. 2021

CZECH DAY AT THE CONFERENCE


Vo štvrtok 17. 6. konferenciu otvorí Klára Bruhová so samostatným príspevkom, diskutovať pod vedením Olje Triaška Štefanovič budú Jakub Ivánek, Veronika Vicherková, Lucie Štulová Vobořilová a Michaela Matysová.


3rd DAY / FRIDAY 18. 6. 2021

EUROPE DAY ON THE CONFERENCE


Piatok 18. 6. otvorí Neringa Kulik z Bienále Kaunas. Veľmi sa tešíme na diskusiu a rôzne pohľady z Portugalska, Veľkej Británie, Chorvátska, Lotyšska a Ukrajiny. Kurátorka Claudia Melo z Ideias Emergentes, kurátorka Georgie Scott z Folkestone Fringe, kurátorka Karmen Krasic Kozul z LAB 852, kurátorka Sandra Lapkovska z Nového divadelného ústavu v Lotyšsku a manažérka podujatia Sofiia Korotkevych z Jam Factory Art Center budú hovoriť o svojej perzekúcii umenia vo verejných priestoroch. Diskusiu bude moderovať Indrė Aleksandravičiūtė.
Konferencia bude priestorom pre výmenu skúseností a poznatkov, prezentáciu umeleckej tvorby vo verejnom priestore či výskumnej činnosti v oblasti umenia vo verejnom priestore. Reflektuje na veľké množstvo projektov, publikácií a mapujúcich organizácií, ktoré v danej oblasti za posledné roky vznikli nielen v našom prostredí, ale aj v zahraničí.


0 comments

Comments


bottom of page