top of page

Poznáme víťazov prvej otvorenej výzvy Garáže

S radosťou vám oznamujeme, že víťazkou a víťazom prvej otvorenej výzvy Garáže a jej novými prevádzkovateľmi na obdobie od augusta do októbra 2022 sa stávajú:


Yasmine Cabanová a Marek Niejadlík


Gratulujeme a tešíme sa!


Kto sú Yasmine Cabanová a Marek Niejadlík?


Yasmine a Marek sú kamaráti z Trenčína, ktorých spája záujem o umenie, chuť získavať nové skúsenosti a spoznávať nových ľudí s túžbou spraviť niečo významné pre kultúru v našej krajine.


Yasmine Cabanová študuje Dramaturgiu a manažment hudby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Druhý ročník štúdia študovala na katedre Hudobnej produkcie Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. V rámci tejto školy oba semestre pracovala v divadle na produkcii študentskej komornej opery. Prvý semester ako asistentka, druhý ako produkčná. V roku 2021 a 2022 stážovala na showcaseovom festivale Sharpe v Bratislave.


Marek Niejadlík organizuje vlastné drum and bassové podujatie s názvom Deer Bass, ktoré sa tento mesiac uskutoční už po 17. krát. Je tiež spoluorganizátorom Open Micu konajúceho sa v Klube Lúč. Okrem toho sám pôsobí ako producent v oblasti elektronickej hudby. V roku 2021 s kamarátmi založil rapové zoskupenie Spicy India, pre ktoré tvorí hudbu a koncom roku 2021 vydali vlastné EP.


S kým plánujú na programe v Garáži spolupracovať?

Yasmine a Marek si na pomoc prizvali trenčiansky Klub Lúč, Fest Art a občianske združenie Formaat, ktoré založila skupina trenčianskych výtvarníkov a už počas prípravy prihlášky oslovili množstvo kapiel a umelcov.


Ako si predstavujú program v Garáži pod ich vedením? Prečo zvíťazili?

Yasmine a Marek návrh vo svojej prihláške kvalitne prepracovali a do programu zahrnuli viaceré žánre, ktoré oslovia rôzne typy ľudí. Môžeme sa tešiť na hudobné vystúpenia vo forme koncertov, literárne formou autorského čítania alebo vizuálne ako vernisáže či prehliadky.

Ich prihláška bola najlepšie vypracovaná nielen z hľadiska kvality programu ale aj po obsahovej stránke. Prišli s konkrétnym plánom podujatí, dohodnutými spoluprácami s umelcami aj partnermi. Majú jasný, prepracovaný zámer na kvalitné podujatia, konkrétny rozpočet aj technické požiadavky. Pozitívne hodnotíme ich záujem získať nové skúsenosti s organizáciou kultúrnych podujatí a s tvorbou dramaturgie.


Kedy sa dozviete viac o umiestnení Garáže a programe v nej?

Po získaní potrebných povolení s radosťou dáme vedieť, kam sa Garáž presťahuje po Pohode a na čo sa môžete už v auguste tešiť v našom meste.


Viac o prvej otvorenej výzve Garáže tu: https://www.trencin2026.sk/garaz

Foto: Martin Daško

0 comments

Comentários


bottom of page