top of page

Poznáme víťazov otvorenej výzvy na tvorbu videoklipov

Updated: Mar 30

Do otvorenej výzvy na tvorbu hudobných videoklipov prišlo 57 prihlášok. Odborná komisia sa pre výborne spracovaný ideový a vizuálny koncept rozhodla finančne podporiť až štyri videoklipy.


Otvorená výzva vznikla v rámci projektu Garáž, spoločnej iniciatívy festivalu Pohoda a Trenčín 2026. Garáž je najmenším pódiom Pohody, ktorý sa v spolupráci s Trenčín 2026 stáva multižánrovým kultúrnym priestorom putujúcim po Trenčianskom regióne. Ambíciou Garáže je pomáhať novej generácii profesionálov v kultúrno-kreatívnom priemysle.


Odborná komisia sa rozhodla podporiť tvorbu videoklipov týchto hudobníkov a hudobníčok:

  • Jonatán Pastirčák - 3000 EUR

Komisia ocenila detailne prepracovanú prihlášku, samotnú pieseň a tému videoklipu, ktorá sa venuje citlivej a dôležitej spoločenskej téme a premyslený vizuálny koncept spájajúci jemnejší pop a r´n´b so súčasným industriálnym elektronickým zvukom.


  • Nina Kohout – 3000 EUR

Komisia ocenila profesionálne vypracovanú prihlášku, schopnosť osloviť široké publikum u nás a v zahraničí, konceptuálny zámer a štáb, ktorý sa bude na tvorbe videoklipu podieľať.


  • Prezident Lourajder – 2000 EUR

Komisia ocenila kvalitný a kreatívny zámer, reflexiu náročnejšej spoločenskej témy súčasnými spôsobmi - Vogue a zapojenie lokálnej choreografky.


  • Charms kids – 1000 EUR

Komisia ocenila inovatívny prístup v spracovaní vizuálu, silný názor v tvorbe a zaujímavý výber lokalít v Trenčíne. Blahoželáme!


Ako prebiehal výber?

  • Každý člen komisie vybral 10 najlepšie vypracovaných prihlášok.

  • Na zasadnutí komisie všetci odprezentovali svoj zoznam a jeho odôvodnenie.

  • Do užšieho výberu postúpili prihlášky, na ktorých sa komisia zhodla vo svojich individuálnych hodnoteniach. V užšom výbere boli známi aj menej známi interpreti, rôzne spoločenské témy a vizuálne koncepty.

  • Komisia mala vybrať 3 prihlášky, ktoré získajú podporu do 3000 eur, dokopy maximálne v hodnote 9000 EUR.

  • Vzhľadom na profesionalitu prihlášok udelila komisia dvakrát 3000 eur na realizáciu videoklipov Jonatána Pastirčáka a Niny Kohout.

  • Vzhľadom na inovatívny vizuálny koncept a relevantnosť spoločenských tém rozdelila tretiu finančnú odmenu na dve miesta vo výške 1000 a 2000 eur.


Odbornú komisiu tvorili:

Lenka Kuricová, umelecká riaditeľka CIT

Patrik Marflák, šéfredaktor Hudba.sk

Mária Pinčíková, filmová režisérka

Martin Hasák, režisér, skladateľ, tvorca filmovej a televíznej hudby

Ďakujeme!


0 comments
bottom of page