top of page

Navrhni INFO-stojan pre Pohodu a Trenčín 2026

Festival Pohoda a Európske hlavné mesto kultúry 2026 Trenčín hľadajú riešenie pre info-point stojany na bicykle a informácie. Spoločne vyhlasujeme výzvu na návrh a realizáciu info-stojanov, ktoré budú:

  • Informatívne – budú obsahovať komunikačnú plochu. Stojan by mal upozorňovať na podujatie, na ktorom sa práve nachádza, informovať o programe alebo uľahčovať navigáciu.

  • Modulárne – budú sa skladať z modulov, ktoré sa dajú usporiadať do väčších celkov, podľa potrieb podujatia. Každý modul by mal byť použiteľný samostatne, ale aj v kombinácií s ďalšími modulmi vytvárať zostavy pre rôzne počty bicyklov.

  • Multifunkčné – z modulov bude možné vyskladať rôzne info-point zostavy pre rôzne príležitosti. Moduly by mali mať možnosť rôznej priestorovej kombinácie aj s možnosťou vytvorenia priestoru na ďalšie využitie. Vítané sú možnosti prezentačného pultu, priestoru na hravú interakciu, sedenia, predelenia priestoru, využitie v interiéri a podobne.

  • Mobilné – budú sa dať ľahko presúvať a montovať. Dvaja ľudia by mali byť schopní presunúť modul, spojiť moduly, naložiť či vyložiť. Moduly by sa mali dať previezť v dodávke. Stohovateľnosť je vítaná.

  • Udržateľné – pri návrhu, výrobe a prevádzke budú rešpektovať Chartu udržateľnosti tvorby priestoru GEX Moduly by mali byť ľahko opraviteľné, nenáročné na údržbu a trvácne. Mali by byť z recyklovaných, recyklovateľných alebo rekuperovaných materiálov, ktorých spracovanienezaťažuje životné prostredie.

Stojany budú použité na festivale Pohoda a na podujatiach Trenčín 2026.

Víťazný návrh získa 5000 € na svoju realizáciu.

Prihlásiť sa môžete vyplnením FORMULÁRU:

GEX_prihlaska_application
.doc
Download DOC • 283KB

a zaslaním na adresu contest@pohodafestival.sk.(S víťazným tímom bude uzatvorený zmluvo o dielo na vytvorenie prototypu stojanov.)


Výzva je súčasťou projektu GEX - Green Europe Experience.

Projekt je podporený z Európskej únie v programe Kreatívna Európa.

0 comments

Kommentare


bottom of page