top of page

Kreatívny inštitút Trenčín už má riaditeľky

Správna rada Kreatívneho inštitútu Trenčín (CIT) schválila výsledky výberových konaní. Do funkcií riaditeliek CITu potvrdila Luciu Dubačovú a Lenku Kuricovú, ktoré viedli tím Trenčín 2026 počas úspešnej kandidatúry.


Podľa dobrej praxe Európskych hlavných miest kultúry (EHMK) má CIT vedenie výkonné a kreatívne. Riaditeľkou sa stala Lucia Dubačová. Lucia prebrala tím Trenčín 2026 na jeseň 2020 a úspešne ho viedla cez obe výberové kolá súťaže.


Lucia Dubačová prezentuje projekt Trenčín 2026 na stretnutí v Zlíne.

Umeleckou riaditeľkou, zodpovednou za program EHMK, je Lenka Kuricová. Počas kandidatúry mala na starosti práve stratégiu a nastavenie kvalitného kreatívneho a umeleckého obsahu v spolupráci so slovenskými a zahraničnými umelcami, umelkyňami a organizáciami.


Predsedníčka Správnej rady CITu, Silvia Hroncová, uviedla, že obe kandidátky na riaditeľky splnili všetky formálne náležitosti, prešli prvým kolom a v druhom preukázali, že majú odborné kapacity a predpoklady, aby vykonávali pozície riaditeliek.


M.A. Lucia Dubačová študovala v Londýne na univerzite Goldsmiths podnikanie v kultúre a kreatívnom priemysle. Pôsobí ako kultúrna manažérka a kurátorka, zameriava sa na digitálne a multimediálne umenie a dizajn. Pracovala v tímoch britských festivalov Secret Garden Party a Wilderness Festival, slovenského Fest Anča či českého MFDF Ji.hlava a tiež v Inolabe Slovenského centra dizajnu. Na Slovensku založila Sensorium Festival.

Mgr. Art Lenka Kuricová vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v ateliéri Ilony Németh, má za sebou stáže v Španielsku a Portugalsku. Pracovala v bratislavskej Kunsthalle,v Amnesty International, spoluzaložila kreatívnu firmu Pucle, v tíme TEDxTrenčín sa venovala koordinácii programu. Má za sebou účasti na zahraničných festivaloch a výstavách súčasného umenia ako CologneOFF alebo Venice International Art Fair. V tíme Trenčín 2026 pracuje od jeho začiatkov v roku 2020.Viac o Kreatívnom inštitúte Trenčín, najmä o jeho orgánoch a ich členoch si môžete prečítať tu.


Načo je nám Kreatívny inštitút Trenčín píšeme v novinke na našom webe.


Aké je aktuálne zloženie tímu, nájdete tu. Do tímu práve teraz hľadáme nových kolegov a kolegyne, prihlásiť sa môžete do 15. mája.


Organizačná štruktúra CITu bola súčasťou aj našej víťaznej prihlášky tzv. Bid booku. Je to náš plán, podľa ktorého postupujeme. Bid book môžete čítať na našom webe v anglickom aj slovenskom jazyku. Informácie o organizačnej štruktúre nájdete na stranách 85 až 88.

0 comments

Comments


bottom of page