top of page

Garáž v skateparku

Garáž v skateparku bola pilotnou fázou projektu Garáž. Spustili sme ju na jeseň 2021 počas kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026.


Na podporu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026 vznikol nápad ponúknuť Garáž z Pohody mladým, ktorí sa stretávajú v skateparku a dať im tak priestor na ich hudobné a komunitné začiatky. Na Garáži v skateparku spolupracovali Trenčín 2026, festival Pohoda a komunita z trenčianskeho skateparku. Tú zastupoval skejter a gitarista Milan Hanuliak, ktorý hrá v trenčianskej kapele Cherry Street.

Festival Pohoda a Trenčín 2026 Garáž technicky zabezpečili. Program v nej si vytvárali ľudia mladí sami. Svoje akcie navrhovali a nahlasovali online. Od tímu Trenčín 2026 dostali produkčnú aj marketingovú podporu.

V Garáži v skateparku sa konali koncerty, súťaže aj výstava. Vytvoril sa tak nový kultúrny priestor v Trenčíne, ktorý sa priblížil žánrom aj polohou svojmu publiku. Garáž v skateparku tiež poukázala na živú komunitu skaterov, kolobežkárov a rollerov, ktorí tu trávia čas, a rovnako aj na neutešený stav trenčianskeho skateparku. Mesto Trenčín preň naplánovalo nové miesto a jeho budovanie konzultuje aj s ľuďmi zo skejterskej komunity.
V Garáži v skateparku sa udialo: 25. 9. 2021 Garáž opening 8. 10. 2021 MF a Nighteen Seventies 22. 10. 2021 Dub from the ground soundsystem 5. 11. 2021 Ironic Modern World a Random Choices

30. 4. 2022 Výstava Trencin Youth fotografa Adama Krajčíra a súťaž DeScoot Jam

0 comments

Comments


bottom of page