top of page

Festival Slovenská Tepláreň teraz aj v Trenčíne a okolí

“Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti,” píše sa na stránke festivalu Slovenská Tepláreň, ktorý organizuje Festival Pohoda.


V rámci festivalu Slovenská Tepláreň sa po Slovensku sa deje viac ako 170 podujatí, a to vďaka zapojeniu okolo 600 subjektov – umelcov a umelkýň, priestorov, festivalov a párty, organizácií, inštitúcií...Spolu s organizátormi a zapojenými aj my chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave a podporu LGBTI+ ľuďom. Do iniciatívy Slovenskej Teplárne sa zapojíme tematickým vysvietením železničného mosta (viac informácii čoskoro).


Zatiaľ prinášame prehľad podujatí, ktoré sa konajú pod hlavičkou Slovenskej Teplárne v Trenčíne, Trenčianskom regióne a okolí. Veľké ďakujem patrí všetkým organizátorom, zapojeným podnikom, umelcom a umelkyniam a všetkým vám, ktorí vyjadríte svoju podporu LGBTI+ ľuďom účasťou na podujatiach Slovenskej Teplárne. Prehľad podujatí po celom Slovensku aj v Čechách nájdete na www.slovenskateplaren.sk.

Ďalšie možnosti ako pomôcť pre jednotlivcov, firmy, podniky aj organizácie prináša iniciatíva www.idenamozivot.sk. Od podpísania petície, cez drobné akty láskavosti a angažovanosti po vytváranie bezpečného prostredia na pracoviskách, školách aj v podnikoch.

V Trenčíne:

16.11. Priestor v ArtKine Metro (premietanie filmu Gabi, koncerty st.EMMITA, Elýščítat Blame Your Genes)

18.11. Klub Luč (koncerty Chris Ellys, Veronika Kostková, Mišák Štramák, bedňa) https://www.facebook.com/events/490889363078999


19.11. Klub Lúč (koncerty Houba, Redy Krígl, Uhol dopadu)

19.11. Coffee Sheep (DJs Wychitawacs, Detekm, Rafo) https://www.facebook.com/events/493942602767914


17.3. 2023 Piano club (koncert Polemic, presunutý na tento termín pre chorobu) https://www.facebook.com/events/639219043980066

V Trenčianskom regióne a blízkom okolí:

15.11. Blue Note Nové Mesto nad Váhom (kapela Džez a hrúza, recitál M.Miklánková, kapela Čisté tvary, film SVETLONOC uvedie herečka Eva Mores)

18.11. Podivný barón Púchov (Bar kabaret noir Ansámblu nepravidelného divadla)

18.11. KUUT café & bakery Piešťany (koncerty Abusus, Elýščítat)

19.11. Klub Za rampami Nové Mesto nad Váhom (koncerty Nora Carusso, Feelme, Šaldo band, Mišák Štramák)

19.11. Ladovňa/KC Hviezdne noci Bytča (koncerty Karol Mikloš, Autumnist: Automata) bit.ly/3TBBW5t


19.11. KUUT café & bakery Piešťany (koncerty ILLUSE, CUP OF TEA)

26.11. ARTA Piešťany (Prednáška Karol Mišovic - LGBTI+ v slovenskom divadelníctve, koncerty LEMINANE, Erø , DJs: B-Complex + EGO + Dramababes show, Lixx, The Prophecy, André Tribale )

Okrem toho už niektoré podujatia aj prebehli v Cooltajneri v Považskej Bystrici, vo World Wine Gallery Myjave a KC TU na Starej Turej.
0 comments

Comentarios


bottom of page