top of page

Čo sa teraz deje v tíme Trenčín 2026?

Updated: Nov 5, 2021

Tešíme sa, že ste si s nami užili leto plné zdvojených zážitkov v projekte Kateřiny Šedej Sobota v nedeľu. Vymysleli a zorganizovali ste ich vy, Trenčania, v spolupráci s našim produkčným tímom. Ďakujeme!


Okrem toho sme počas letných mesiacov v lete vypracovávali zásadnú úlohu od poroty. A to odpovede na doplňujúce otázky k programu Trenčína ako Európskeho hlavného mesta kultúry. Porotu zaujíma, ako vieme do programu vniesť európskeho ducha. Dokážeme zapojiť umelcov nielen zo Slovenska a prepojiť sa aj s inými európskymi mestami, inštitúciami, médiami? Pýtajú sa na rámce a témy programu, na to, či sa program má kde konať. Zaujíma ich, kto to bude organizovať? Či sa turisti a umelci budú mať kde ubytovať? Aký máme plán na to, aby im v taxíku, v hoteli, či v kaviarni rozumeli a vedeli dať základné informácie? Zaujímajú ich financie, marketing, zapojenie obyvateľstva...


Samozrejme, na tieto otázky neodpovedáme z hlavy. Máme za sebou dlhý rad stretnutí, konzultácií, uzatvorených partnerstiev. Hľadáme reálne možnosti pre naše mesto a región, aby sme z päťročného projektu vyťažili čo najviac.


V októbri nás čaká grafické spracovanie textu do podoby publikácie, tzv. Bid booku, ktorý bude mať do 100 strán. K obhajobe tiež chystáme krátky film a pripravujeme program na návštevu poroty v Trenčíne.


Najnovšia informácia je, že porota k nám príde začiatkom decembra. Pretože v rámci prvého kola výberu porota kvôli pandemickej situácii nemohla prísť, bude to prvýkrát, čo môžeme členom poroty naživo ukázať naše mesto.


Už teraz je jasné, že Európskym hlavným mestom kultúry 2026 bude buď Trenčín, Nitra alebo Žilina. Výsledok sa dozvieme v decembri.

Trenčínu môžete držať palce aj tak, že:

  • dáte „like“ na Facebooku

  • budete nás sledovať na Instagrame

  • pripnete si odznak, nalepíte nálepku, ktoré nájdete v KICku.

  • pošlete do sveta pohľadnicu Trenčín 2026, ktorú tiež nájdete v KICku.

Ďakujeme za podporu!

Foto Juraj Majerský: Na námestí si okoloidúci nasprejovali svoj vlastný Trenčín v spolupráci s grafikom Petrom Štullerom v rámci projektu Sobota v nedeľu.

0 comments

Comments


bottom of page