top of page
3.png

Matej Zámečník

Literárny autor, ekoaktivista, podnikateľ

vlnka2.png

"Trenčín je pre mňa domov. A domov je pre mňa miesto, kde ma majú radi. Rád sledujem, ako v mojom rodnom meste vznikajú projekty a iniciatívy ľudí, ktorým záleží na rozvoji mesta. Sám sa ako dobrovoľník snažím s pár kamarátmi vytvárať nové priestory, ktoré v Trenčíne ešte nie sú. Našim posledným počinom bola Psia dráha, ktorá je voľne dostupná 24 hodín denne. Preto mi vždy vyčaruje úsmev na tvári pohľad na ľudí, ktorí tento priestor využívajú."

 

Matej začal v roku 2016 s písaním detských kníh zameraných na rozvoj motoriky rúk, kreativity a povedomia o možnostiach ako chrániť životné prostredie. V tom istom roku založil so svojim bratom Patrikom občianske združenie Vieme to lepšie, ktoré ľudia v Trenčíne poznajú pod názvom: Zelená hliadka Trenčín (ZHTN). So stovkami dobrovoľníkov vyčistili za predošlé roky okolité povodia Váhu, lesy a oddychové zóny. V predošlom roku sa začali s organizačným tímom ZHTN zameriavať na kreatívnu tvorbu formou projektov, ktoré chcú obyvateľom prinášať zdarma. Posledný projekt bola Psia dráha, ktorá slúži ako agility pre psy. Matej má zmysel pre humor, dobrú pamäť, a zmysel pre humor. Zbožňuje remeselné pivo, cyklistiku a neznáša ľuďskú nenávisť a huby.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín má dlhodobo bohatý kultúrny program. Nielen počas leta, ale aj celoročne poskytuje množstvo miest, kde si ľudia vedia vychutnať divadelné predstavenia, predstavenia menších divadelných klubov, stand-up vystúpenia a ďalšie programy lokálnych klubov, aktivistov a ľudí, ktorí chcú spraviť pre trenčanov niečo viac. Posledné investície a obnovy mesta Trenčín ho nielen skrášľujú, ale hlavne vytvárajú oddychové zóny v každej mestskej časti. Participácia mestského zastupiteľstva s obyvateľmi vytvára ďalšie možnosti na skvalitnenie života ľudí a rôznorodejšieho využitia ich voľného času."

bottom of page