top of page
3.png

Martin Dorot

Galerista a dramaturg, zakladateľ združenia Nová Vlna

vlnka2.png

Trenčín pre mňa znamená moje rodné mesto, moderné mesto, mesto mojej rodiny a priateľov. Mesto kde sa mi dobre žije a kde som sa po 12 rokoch s radosťou vrátil. Po návrate do mesta sme sa s mojou partnerkou Jankou rozhodli, že si budeme vytvárať svet okolo seba tak, ako si ho predstavujeme a že zároveň vytvoríme to, čo nám chýba.

 

Martin Dorot sa po 12 rokoch vrátil do Trenčína a založil združenie Nová Vlna, ktoré sa primárne venuje výstavníctvu a tvorbe príbuzných projektov v oblasti kultúry. Týmto projektom obohatil Trenčín o kultúrny priestor, ktorý mu v danom momente v meste chýbal. Pred tým ako sa vrátil do Trenčína pôsobil ako manažér kvality v logistických firmách v zahraničí. Má dvoch synov a miluje aktívny život s rodinou v prírode. Má rád literatúru, hlavne z oblasti umenia, architektúry či ekológie. Vie si vychutnať kvalitnú hudbu, ktorú doslova zbiera do svojej vinylovej kartotéky. Žánre nerozlišuje, ako sám hovorí, v každom sa dá nájsť niečo kvalitné.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Mesto Trenčín sa za posledné obdobie veľmi posunulo vo vnímaní kultúry ako takej a postupne tu vznikajú iniciatívy nasmerované ku komunitám a životnému prostrediu. Toto všetko mi vytvára pozitívny dojem, že sme spravili správny krok usadiť sa v Trenčíne a založili sme si tu rodinu. Vieme, že Trenčín má silný skrytý potenciál byť skvelým miestom pre život, či po kultúrnej alebo aktívnej stránke života. Trenčín mal v rôznych obdobiach konkrétne nálepky ako mesto armády, mesta módy, perla Považia atď. Toto všetko už dávno nie je pravdou. Môžeme byť teda mestom kultúry ? Myslím, že môžeme a rád by som prijal túto novú identitu.“

 

Spoznajte Novú Vlnu v Trenčíne. 

bottom of page