top of page
6.png

Ing. Lucia Kotrhová

Grafická dizajnérka, fotografka, držiteľka licencie TEDxTrenčín

vlnka2.png

„Trenčín je nielen  rodným mestom, ale hlavne mojou srdcovkou. Áno, nie je to dokonalé mesto, má svoje muchy, v lete premnožené komáre pri Váhu. Ale má všetko, čo ja potrebujem k životu. Les, vodu, vznikajúce cyklotrasy, kaviarne s atmosférou, malé, milé podujatia, pivárne, veľa rôznych komunít a inšpiratívnych ľudí , ktorí sa snažia mesto skultúrniť.“

 

Lucia je vyštudovaná personalistka, ale zatiaľ ešte nenadišiel správny čas, aby sa zamestnala v korporáte na tejto pozícií. Úprimne, ani ju to neláka. Teší sa z toho, že sa môže živiť tým, čo ju baví, napĺňa a pričom stráca pojem o čase. Venuje sa fotografovaniu rodiniek, eventov, svadieb, kreslí webstránky, logá. Mohli ste ju stretnúť s foťákom v ruke na podujatiach ako TEDxTrenčín, Víno pod Hradom, Horyzonty, Gympelrock a mnohých iných. Pravidelne fotieva aj pre festival Pohoda.


Neznáša rutinu, stereotyp. Nekamaráti sa veľmi s dedlajnami, pretože ju viac stresujú ako motivujú. Neobľubuje slovné spojenie “musíš to urobiť”. Keď prišla do tímu TEDxTrenčín, bola dosť silný introvert, avšak so snahou prispieť k tomu aby to v Trenčíne začalo žiť, aspoň trochu. Priniesť myšlienky hodné šírenia. Chcela inšpirovať ľudí, avšak netušila ako veľmi budú inšpirovať oni ju a ako veľmi ju to zmení. Momentálne ťahá už siedmy rok v tíme TEDxTrenčín a z nadšenia pre formát TEDx stalo nadšenie pre ľudí v tíme. Neprestáva ju udivovať, ako jedno podujatie dokáže zladiť rôznorodých ľudí, ktorí sa doteraz nepoznali a vytvoriť fungujúci tím. Tím, v ktorom sa dokážu vzájomne inšpirovať, pomôcť si a v neposlednom rade sa skamarátiť.


Keď sa má v krátkosti opísať - dlho premýšľa, ako správny introvert, vychutnáva si ticho, kľud, dobíja sa leňošením s knižkou v ruke, či kráčajúc lesom, hore kopcom, vnímajúc každý nádych. Ešte zvykne dodať, že chvíle kľudu si užíva aj pri šálke čerstvej kávy. Pravidelne vypína pri dobrom pive. Dáva prednosť chladu pred teplom, a preto v zime nachádza pokoj v ľadovej vode vonku v prírode.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín sa pomaličky mení na moderné mesto vďaka úsiliu jednotlivcov, komunít i Mesta. Bolo by skvelé, keby sa tu podarilo vybudovať aj fungujúce kultúrne zázemie, kreatívne centrum, vďaka čomu by tu vzniklo veľa ďalších zaujímavých projektov."

bottom of page