top of page
4.png

Juraj Majerský

Fotograf

vlnka2.png

„ Trenčín je pre mňa inšpirácia. Je to miesto, ktoré poznám celý život, no napriek tomu ma dokáže prekvapiť a vždy v ňom viem nájsť niečo nové a zaujímavé. Ale hlavne je Trenčín pre mňa o priateľstve a o úžasných ľuďoch v ňom žijúcich."

 

Juraj je amatérsky fotograf, ktorý už viac ako 6 rokov spolupracuje s Kultúrno Informačným centrom v Trenčíne. Vo voľnom čase chodí fotiť kultúrne akcie – pikniky, detské divadielka, koncerty, festivaly, trhy, vianočné akcie a mnoho ďalšieho. Fotiť začal preto, aby si vyvetral hlavu z náročného zamestnania, čo trvá dodnes. Popri fotení sa stíha venovať aj svojim trom dcéram a manželke. Juraj si myslí, že robí skvelé domáce wafle, ktoré občas vnúti aj susedom v paneláku a tiež aj domáce hotdogy, ktoré našťastie vnucuje iba svojej manželke a dcéram. Pracuje v plastikárskom priemysle a je veľký obhajca plastov. Všetkým sa snaží vysvetliť, že bez plastov to nejde a plasty samotné nie sú zlé, že zlé je nesprávne narábanie s nimi po skončení ich životnosti. Má rád kontakt s ľuďmi, preto ho často zbadáte v meste, ako sa s niekým vykecáva. Napriek svoje ukecanosti na schôdzky a stretnutia zvyčajne chodí včas.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

" Keď som začal v Trenčíne fotiť kultúru, účasť na akciách bola relatívne nízka. Ľudia s mestom príliš nežili, pretože v tom čase sa výrazne začali rozvíjať obchodné centrá, ktoré centrum mesta takmer vyľudnili. Kvalitnou prácou tímu okolo Janky Sedláčkovej z KiC sa však podarilo ľudí do mesta opäť prilákať, naučiť ich chodiť na kultúru, aj keď tá je veľmi často mimo hlavného prúdu. Myslím si, že za tento úspech by to bola adekvátna odmena nielen pre tím KiC, primátora a všetkých aktívnych účinkujúcich, ale aj pre obyvateľov mesta – divákov kultúrnych akcií."

bottom of page