top of page
janka_sedlackova.jpg

Janka Sedláčková

Vedúca útvaru kulturno-informačného centra Trenčín

vlnka2.png

“Trenčín je pre mňa srdcovou záležitosťou. Mám tu najlepších kamarátov, prešla som si tu najšťastnejšími okamihmi aj sklamaniami svojho života, najviac sa tu radujem aj zlostím, bojím aj nadchýnam. Nemusím ani pohnúť prstom a na obrazoch mojich emócií je v pozadí moje mesto. Je ako životná láska - dosť malé, aby som mala pocit že ho dôverne poznám a zároveň dosť veľké, aby ma vedelo stále prekvapovať.”

 

Jana vedie skvelý tím kolegov, tvoriacich mestské programy v Trenčíne. Aj keď by podľa zamestnávateľa mali byť úradníci, stále sa v tomto označení nevedia nájsť. Smejú sa, že ich práca je skôr voľnočasová aktivita – v pracovnej dobe sa prehrýzajú horami administratívy a v čase, ktorému väčšina ľudí hovorí voľný, organizujú akcie, ktoré si vymysleli. Počas deviatich rokov, odkedy sú spolu, naučili chodiť ľudí do mesta za kultúrou. Okrem “vyšperkovania” tradičných podujatí úspešne zaviedli aj novinky: vlastivedné prechádzky, farmárske jarmoky či špecializované letné programy. Miluje túlačky v cudzích mestách. Nadšenie nad ich veľkolepými riešeniami aj maličkými partizánskymi záhradami v kusoch betónu. Tiché očarenie, keď zastane pred obrazom, ktorý dovtedy poznala len z reprodukcií. Knihy, pri ktorých sú všetky svety sveta u nej v obývačke. Nikdy sa jej nezunuje energia, pulzujúca medzi hľadiskom a pódiom. Čo to má spoločné? Asi bude nakazená dobrodružstvom poznávania. 

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Pretože v malom priestore medzi 5 kruháčmi a 9 semaformi (z juhu na sever) a medzi Brezinou, Zátokou pokoja a  vinohradmi (z východu na západ) žije asi tak 55 000 vlastných názorov na to, ako v Trenčíne žiť, ako byť šťastný a čo sa má zmeniť. Ak zopár tisíc majiteľov názorov dostane prostredníctvom projektu EHMK priestor uviesť ich do života, mesto ich zásluhou skrásnie."

Viac o tom, čo robí naše Trenčianske Kultúrne Centrum nájdete na visit.trencin.sk

7.png
bottom of page