top of page
4.png

Filip Ovádek

Dizajnér, street art umelec, dj, zakladateľ Fest Art, člen Face2bass

vlnka2.png

“Trenčín je pre mňa domov, rodina a priatelia. Narodil som sa tu a aj keď som odtiaľto na nejaký čas odišiel, neváhal som sa sem vrátiť. Je to jedno z najkrajších miest a je plné kreatívnych ľudí, ktoré ho posúvajú stále ďalej.”

Filip potom ako zmaturoval na Strednej umeleckej škole v Trenčíne sa vybral študovať do Brna a odtiaľ jeho kroky viedli na 5 rokov do nemeckého Mníchova. Momentálne od leta 2019 pôsobí v Trenčíne ako grafický designer vo svojom kreatívnom ateliéri White Corner. Okrem toho, že pracuje na zákazkách, robí plagáty, vytvára stánky a dizajnuje aplikácie sa taktiež venuje djingu a organizovaniu eventov. Spolu s jeho Face2bass crew zorganizovali v Trenčíne za 11 rokov existencie množstvo hudobných akcií.

V roku 2018 sa teda rozhodol zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti a zorganizovať festival Fest Art. Hlavnou myšlienkou tohto festivalu je zveľaďovanie verejných priestranstiev pomocou modernej maľby a street artu. Vo svojom voľnom čase okrem toho že rád maľuje po stenách a po nociach púšťa s kamošmi nahlas hudbu v kluboch sa venuje behu a rád cestuje.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

“Trenčín bol kedysi známy ako mesto módy, momentálne ho väčšina ľudí pozná ako mesto festivalu Pohoda. Trenčín však ponúka v tejto dobe viac ako jeden festival, ktorý ako keby všetko zatieňuje. Je tu veľa perspektívnych projektov a udalosti či priestory, ktoré majú či by mohli mať pred sebou super budúcnosť. EHMK je projekt, vďaka ktorému by nabrali o moc väčšie rozmery a samozrejme by ich to nakoplo aj do budúcnosti.”

Viac infomácii nájdete na stránke www.filipovadek.com

bottom of page