top of page
7.png

Ing. Veronika Sučanská, MBA

Koordinátorka práce s mládežou mesta Trenčín

vlnka2.png

“Trenčín je láska. Pre niekoho bod na mape, pre mňa mapa spomienok, radosti, všedných dní, prekvapení, obľúbených miest aj neznámych uličiek. Trenčín je pre mňa výhľad na hrad z rôznych kútov mesta, pohľad na Váh z hrádze, námestie plné ľudí či západy slnka spoza vrchov. Mesto Trenčín je aj moja každodenná práca spraviť toto miesto lepším.”

 

Veronika začínala ako šestnásťročná mladá filantropka v Trenčianskej nadácií, kde sa naučila ako funguje tretí sektor a odvtedy sa v ňom začala motať. Bola dobrovoľníčkou v rôznych organizáciách až nakoniec našla svoju najobľúbenejšiu organizáciu zo všetkých - Globsec, v ktorej už takmer desať rokov pomáha s organizovaním svetového summitu. Medzitým vyštudovala financie, pracovala v banke a našla svoju ďalšiu záľubu – projektový manažment.

 

Práve preto v súčasnosti pracuje pre mesto Trenčín na pozícií koordinátorky práce s mládežou, kde jej najväčšiu radosť robí tvorba projektov s mladými ľuďmi. Jej obľúbené témy sú participácia, aktívne občianstvo, inklúzia, dobrovoľníctvo či environmentálne témy. Miluje západy slnka, bicyklovanie, varenie a svoje mačiatko Kitty.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Kultúru tvorí umenie, tanec, komunity, vzdelávanie, verejný priestor, mládež či šport ale aj každodenný život, a toto všetko v Trenčíne máme. Trenčín môže byť mestom čohokoľvek, čo si zaumieni lebo mesto tvoria ľudia a my ich máme teda parádnych."

Viac o mestských aktivitách v rámci práce s mládežou.

bottom of page