top of page

Účastníčky a účastníci Garáže vyjadrili silnú podporu projektu Európske hlavné mesto kultúry

Updated: Nov 21, 2023


Výsledky nedávneho prieskumu, ktorý sa uskutočnil v septembri na trojdňovom podujatí Garáž, odhalili silnú podporu Trenčína ako Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2026.


Kto boli účastníčky a účastníci Garáže a prieskumu?


Do prieskumu sa zapojilo 105 osôb vo veku od 18 do 78 rokov, pričom prevládala veková skupina tridsiatnikov. Na otázky odpovedalo o niečo viac mužov ako žien. Väčšina respondentiek a respondentov mala vysokoškolské alebo stredoškolské vzdelanie. Väčšina z nich žila na dedinách alebo v malých mestách, mala prácu a vlastnila auto. Približne polovica z nich zarábala mesačne od 500 do 999 EUR. Viac ako polovica nemala deti.


Podujatie Garáž priťahovalo najmä miestnych obyvateľov. Väčšina bolo priamo z Trenčína (58%), a veľká skupina bola z okolitého regiónu (32%). Niekoľko ľudí prišlo z iných častí Slovenska a veľmi malá skupina z iných krajín.


Silné prepojenie s Európou


Z prieskumu najviac vyniká informácia, koľko ľudí sa cíti byť spojených s Európou. Až 80 % opýtaných sa veľmi cíti byť Európanmi a Európankami a ďalších 14 % trochu. Iba 6 % necíti toto spojenie.


Zaujímavým zistením bolo, že viac ako polovica ľudí vedela o tom, že Trenčín sa v roku 2026 stane Európskym hlavným mestom kultúry. Takmer všetci (90 %) považujú dôležité, že Trenčín bude v roku 2026 nositeľom tohto titulu.

Pokiaľ ide o podujatie Garáž, takmer 8 z 10 ľudí si myslí, že vynaložené peniaze stáli za to. Do atmosféry podujatia sa môžete ponoriť vďaka fotkám tu, o projekte Garáž si môžete viac prečítať kliknutím sem.dobrovolníčky oslovujú verejnosť počas prieskumu

Foto: Braňo Vartovník

0 comments

Comments


bottom of page