top of page

Tlačová konferencia s Kateřinou Šedou o projekte Sobota v nedeľu

9. 8. 2021 prebehla tlačová diskusia s českou umelkyňou Kateřinou Šedou, manažérkou projektu Trenčín 2026 Luciou Dubačovou ako aj primátorom mesta Trenčín Richardom Rybníčkom. Konferencia bola zameraná na predstavenie umeleckého projektu SOBOTA V NEDEĽU - Špeciálny kompenzačný bonus 2021, ktorý v Trenčíne prebieha od júna do septembra 2021.


Jedným z cieľov projektu Sobota v nedeľu je pokúsiť sa otvoriť hranice rôznych oblastí a prepojiť ľudí, ktorí sa predtým nestretávali.


„Problémom pandémie je aj to, že sa snažíme kompenzovať veci, ktoré môžeme zvážiť, zmerať, spočítať, ale nikto nám nekompenzuje stratené zážitky. A práve o to ide v tomto projekte. Stratené zážitky z roku 2020 sa pokúsime ľuďom kompenzovať tak, že im ich dáme v roku 2021. Ľudia dostanú možnosť zdvojeného zážitku. Napríklad môžu vidieť futbal, kde budú hrať 4 tímy s 2 loptami, môžu sa dať ostrihať 2 kaderníkmi naraz, môžu absolvovať prehliadku hradu s 2 sprievodcami, skrátka môžu byť súčasťou niečoho úplne netradičného. Bolo pre mňa dôležité, aby sme nezduplovali rezne, ale originálne zážitky,“ hovorí K. Šedá, podľa ktorej bolo podstatné zapojiť do projektu tie oblasti, ktoré najviac postihla pandémia – školstvo, turizmus, obchody a služby, kultúra, šport. Do tohto kompenzačného bonusu sa môže kreatívne a originálne zapojiť každý. Napríklad 1. augusta si reštaurácie, kaviarne a bary v Trenčíne samé vymysleli bonus pre svojich zákazníkov. Zapojiť sa môže aj verejnosť svojim nápadom kompenzačného bonusu.


Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, pozrite si napríklad mediálny výstup z národnej televízie RTVS v čase 00:42:130 comments

Comments


bottom of page