top of page

Saimaa-ilmiö ❤ Trenčín / Umelci Minni Hirvonen a Maťo Pyšný

Pokračujeme v našom pravidelnom predstavovaní a výmene umelcov spolu s našimi priateľmi z regiónu Savonlinna. O čo ide? Spoločne predstavujeme jedného umelca od nás a jedného od nich a raz týždenne im dávame 4 rovnaké otázky.


Kvôli pandémií sa nemôžeme stretávať naživo, no rozhodli sme sa aspoň takto online usporiadať výmenu umelcov, no a zatiaľ nás to veľmi baví :) Minule sme sa rozprávali s Borisom Vitázkom a Pietu Wikstrom a pred tým s Michalom Rafajom zo Slovenska a maliarkou Katriina Kaija z Fínska - celý článok si môžete prečítajte tu. Dnešný rozhovor je s fínskou umelkyňou Minni Hirvonen a so slovenským grafickým dizajnérom Maťom Pyšným.

Bid Book Cultivating Curiosity - design by Maťo Pyšný


Martin Pyšný je grafik a dizajnér písma so špecializáciou na branding a corporate identity. Pracuje pre neziskových aj komerčných klientov a momentálne je aj členom tímu Trenčín 2026. Martin stojí za vznikom a prípravou prvokolového Bid-Book Cultivating Curiosity pre Trenčín 2026. Martin má veľmi rád animáciu a v súčasnosti žije v Trenčíne. Vytvoril taktiež svoje vlastné písmo Dyscont, ktoré pomáha dyslektikom trpiacim vizuálnym stresom zmierniť ich nepríjemné pocity pri čítaní.