top of page

Saimaa-ilmiö ❤ Trenčín / Artists Filip Ovádek a Kaisa

Pokračujeme v našom pravidelnom predstavovaní a výmene umelcov spolu s našimi priateľmi z regiónu Savonlinna. O čo ide? Spoločne predstavujeme jedného umelca od nás a jedného od nich a raz týždenne im dávame 4 rovnaké otázky.


Kvôli pandémií sa nemôžeme stretávať naživo, no rozhodli sme sa aspoň takto online usporiadať výmenu umelcov, no a zatiaľ nás to veľmi baví :) Všetky predchádzajúce rozhovory nájdete v časti Novinky. Dnešný rozhovor je s fínskou dizajnérkou Kaisa a umelcom a grafickým dizajnérom Filipom Ovádkom.
Filip Ovádek (napravo) a Peter Štuller pri aktivite pre #trencin2026


Filip Ovádek žijúci v Trenčíne je dizajnér, street art umelec, art director, dj a najnovšie aj otec v jednej osobe. Okrem toho, že dizajnuje weby, appky a vytvára rôzne vizuály, tak sa zameriava na tvorbu streetartu s presahom do grafiky a typografie. V roku 2018 založil umelecký festival “Fest Art”, ktorý sa zameriava na vizuálne umenie v kombinácii so street artom a modernou maľbou. Taktiež je členom djskej crew Face2bass, ktorá oslávila nedávno 11 rokov existencie a má v Trenčíne za sebou viac ako 50 podujatí. V roku 2019 sa po 5 rokoch života v nemeckom Mníchove presťahoval naspäť do Trenčína, kde momentálne pôsobí v multimediálnom ateliéri White Corner.