top of page

Tri návrhy pre lokálnu prevádzku

Updated: Jul 25, 2023

V projekte“Mesto pretvorené” prinášame dlhodobú zmenu verejného priestoru podľa európskych štandardov. To znamená, že verejný priestor chceme meniť na miesta prístupné, udržateľné a príjemné. Také, aby sme sa v nich cítili tak dobre ako doma v obývačke.Preto sa venujeme aj téme vizuálneho smogu a označovania prevádzok.


V spolupráci s odborníkmi na budovanie reklamnej značky z kreatívneho štúdia Büro Milk a iniciatívou REČ MESTA sme na jar mapovali potreby prevádzok na Hviezdoslavovej ulici, ktorú v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry čaká architektonická premena.

Na to nadviazal dvojdňový workshop zameraný na premenu jednej konkrétnej prevádzky. Zúčastnilo sa ho dvanásť lokálnych grafických dizajnérok a dizajnérov. Pracovali na návrhu vizuálnej komunikácie optiky Galéria.Okrem toho, že sme dali možnosť dizajnérom a dizajnérkam naučiť sa niečo nové, získali sme aj tri kvalitné návrhy na vzhľad výkladu tejto optiky. Návrhy príjemne prekvapili aj samotného majiteľa prevádzky. Vzhľadom na záujem budeme určite v týchto aktivitách pokračovať.Lívia Gažová

Projektová manažérka

Trenčín 2026

Foto: Juraj Majerský

0 comments

Comentarios


bottom of page