top of page

Pripni si odznak - pomocník

Updated: Jun 6, 2022

Chránená dielňa vyrobila a darovala odznaky, známy ilustrátor daroval motív. Zo šiestich miest v Trenčíne si ich môžete za dobrovoľný príspevok odniesť. Prispejete tak na adresnú pomoc ľuďom z Ukrajiny, ktorí našli svoje útočisko v Trenčíne.


Cítime potrebu pomôcť a jediné, čo vieme, je vyrábať s našimi klientmi s mentálnym znevýhodnením odznaky a iné reklamné predmety. Napadlo nám, vyrobme a rozdajme odznaky za dobrovoľný príspevok a dajme tie peniaze ľuďom utekajúcim pred vojnou, ktorí ich teraz potrebujú,” napísala nám Barbora Tomanová, riaditeľka Denného stacionára s chránenou dielňou Aliis v Trenčianskej Teplej.


Zdalo sa nám to ako skvelá príležitosť spojiť odznaky s oslavou Dňa Európy. Ideálny motív, ktorý spájal Európsku úniu a Ukrajinu, sme našli na ilustrácii známeho slovenského ilustrátora Danglára “Misia na Ukrajine” pre Denník N. Oslovili sme vydavateľstvo aj ilustrátora a s naším nápadom ochotne súhlasili.


Na podujatí Európa v Trenčíne ľudia prispeli sumou 107,51 eur. Za to sa nakúpila materiálna pomoc (pracie prachy, čistiace prostriedky, hygienické potreby), ktorú v OC MAX organizovalo KC Aktivity v spolupráci s mestom Trenčín. Teraz už výdajňa nefunguje, ale KC Aktivity pokračuje v adresnej pomoci ľuďom z Ukrajiny, ktorí v našom meste našli svoje útočisko.