top of page

Minister podporuje náš projekt


Minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer sa na pôde mestského úradu v Trenčíne stretol so zástupcami mesta Trenčín a zástupkyňami tímu Trenčín 2026. Táto návšteva sa uskutočnila v pondelok 3. apríla pred spoločným rokovaním vlád Slovenskej republiky a Českej republiky v Trenčíne.

Minister si najskôr so záujmom pozrel a vypočul prezentáciu strategického projektu Trenčín si Ty, ktorú pripravil hlavný architekt M. Beďatš.


Ministrovi sme predstavili projekt Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorý zapadá do rozvojovej stratégie mesta. Zdôraznili sme, že základnou ideou je transformácia mesta a celého regiónu kultúrnymi prostriedkami. V jednoduchosti povedané: „Nevyužité miesta ožijú, objavia sa príležitosti a pribudnú zážitky


V prezentácii sme kládli dôraz na európsky rozmer projektu, ktorý má priniesť Európu do Trenčína a dať Trenčín na mapu Európy. To znamená napríklad, že sa ľudia v Trenčíne stretnú s umelcami a umelkyňami zo zahraničia, budú môcť zdieľať skúsenosti odborníkov a odborníčok z Európy. To však nie je všetko. Šikovní ľudia z trenčianskeho regiónu a zo Slovenska získajú nové príležitosti prezentovať sa za hranicami našej krajiny.


Minister vníma, že európske krajiny dávajú  veľkú váhu titulu EHMK. Trenčianskemu projektu vyjadril podporu. „Ide o kvalitne pripravený, a čo je dôležité, aj udržateľný projekt. Cítiť z neho závan sviežeho myslenia a posúvania regiónu smerom ku kreativite. A to na Slovensku veľmi potrebujeme,“ povedal R. Káčer.

Po skončení stretnutia na radnici sa minister pridal ku svojim kolegom, aby spoločne absolvovali slávnostný ceremoniál pred začiatkom spoločného rokovania vlád Slovenskej republiky a Českej republiky, ktoré sa v Trenčíne konalo opäť po 11 rokoch.
0 comments

Comments


bottom of page