top of page

Kto vyberá kapely do Garáže?

Do otvorenej výzvy Garáže sa prihlásilo 95 začínajúcich kapiel z celého Slovenska. Ďakujeme! Práve teraz sedemčlenná odborná porota hodnotí prihlášky a nahrávky. Kto sú jej členovia?Michal Berezňák


Koncertný a festivalový manažér. Stojí v čele LALA Slovak Music Export, neziskového občianskeho združenia, ktoré sa venuje dlhodobej podpore a prezentácii slovenskej hudby v zahraničí. V roku 2018 spoluzaložil hudobný festival SHARPE v Bratislave, showcase-ový hudobný festival, ktorého súčasťou je konferencia pre profesionálov z hudobného priemyslu. 
Táňa Lehocká

Skúsená promotérka a booking agentka. Zakladateľka a majiteľka hudobnej agentúry Real Something, ktorá zastupuje napríklad slovenské hudobné skupiny NVMERI, FVLCRVM, Manon Meurt a The Ills. Zároveň sa niekoľko rokov podieľala na organizácii festivalu BRAK - Bratislavský knižný festival a Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, kde mala na starosti hudobný program. Dnes pracuje ako bookerka a riaditeľka konferencie na festivale Sharpe.  


Jana Shina Lokšenincová

Speváčka, textárka, hudobníčka. V roku 2001 založila nezávislé hudobné vydavateľstvo Slnko Records, ktoré dnes patrí k najrešpektovanejším hudobným značkám na Slovensku aj v Čechách. Ako hudobníčka začínala s Danielom Salontayom v hudobnej skupine Dlhé diely, ich spolupráca dnes pokračuje v projekte Longital. Longital patrí k špičke slovenskej alternatívnej scény, ich ostatný, už 12-ty štúdiový album Dočista (2022) získal nomináciu Radio_Head Awards v kategórii folková hudba. 


Alan Schmiedl


Týpek v čiapke, bývalý lyžiar a člen komisie MKSR pre menšinovú kultúru. Cholerik, ktorý sa pohybuje najradšej v progresívnych komunitách a svete hudby. Autor projektu  MUSikEja  "Bandcamp 4 Real" v rokoch 2006 - 2008. Oficiálny member rehole okolo vydavateľstva Deadred Records*. Zúfalý pseudo-manažér kapely AUTUMNIST. Člen core teamu cyklopasia, štatutár o.z. Pump Club a owner pumptracku  #backlip v kooperácií s BikeIng. 


Jozef Sklenka


Grafický dizajnér Pohoda festivalu. Jeho práca má od vizuálnej identity presah až do kurátorovania Visual Art Contestu, až po hudobnú dramaturgiu. Vizuálne umenie prepája vo voľnom čase s domácou hudobnou produkciou. Dlhodobo spolupracuje s hudobnou platformou SHAPE+, kde odkrýva podstatu hudobného umenia vizuálnou stránkou. Ondrej Slivka


Nadšenec hudby, výrobca vinylov a majiteľ/zakladateľ historicky prvej slovenskej lisovne platní - Vinyl-LAB v Trenčíne. Vinyl-LAB patrí k lisovniam, ktoré neznečisťujú vodu chemikáliami a je najekologickejšou možnou formou výroby vinylových platní. Začínal "ručným" rytím platní - kusovou výrobou, ale venoval sa aj DJ-ingu. Jeho lisovňa sa za rok fungovania prepracovala k množstevnej výrobe malých nákladov pre slovenské aj zahraničné nezávislé hudobné vydavateľstvá všetkých žánrov. 
Nezávislú porotu za Trenčín 2026 doplní umelecká riaditeľka Lenka Kuricová.


Ktoré kapely získajú príležitosť odprezentovať sa v Garáži a nasať know-how od odborníkov a odborníčok z hudobného priemyslu sa dozvieme už túto sobotu 10.6.!

0 comments

Σχόλια


bottom of page