top of page

Júnové stretnutie bude o vzdelávaní


V utorok 21. júna 2022 podvečer pozývame na stretnutie nielen profesionálov z kultúrnej verejnosti, ale všetkých, ktorí sa chcú rozvíjať v oblasti kultúry.


Na jar sme pokračovali v stretnutiach s kultúrnou verejnosťou. Záujemcom o projekt Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026 sme predstavili Kreatívny inštitút Trenčín, ktorý celý projekt organizuje. Hovorili sme o tom, ako vznikol plán projektu - Bid Book, čo obsahuje, čo musia naplánované aktivity spĺňať, aký je ich časový plán a ako sa dá do nich zapojiť. Zo spätnej väzby vyplynulo, že ľudia sú zvedaví najmä na konkrétne možnosti zapojenia do projektu a tiež na workshopy a vzdelávanie. Presne tomu sa budeme teraz venovať.


Na stretnutí v júni predstavíme vzdelávacie programy projektu Trenčín 2026, ktoré sa rozbehnú už na jeseň. Pôjde o tri druhy vzdelávania:

  • pre profesionálov, ktorí sa kultúre v Trenčianskom regióne už venujú a chceli by svoju organizáciu alebo projekt rozvinúť v medzinárodnej rovine,

  • pre mladých ľudí, ktorí chcú zbierať skúsenosti s organizovaním kultúrnych podujatí a festivalov,

  • pre všetkých, ktorí chcú byť aktívni vo svojich komunitách a uskutočňovať kultúrno-komunitné aktivity v rámci projektu Trenčín 2026.


Ak vás to zaujalo a radi by ste sa stretnutia zúčastnili, sledujte naše sociálne siete a web www.trencin2026.eu, už čoskoro sa dozviete viac. Tešíme sa na vás!


Lucia Dubačová

Riaditeľka projektu Trenčín 20260 comments

Comments


bottom of page