top of page

V septembri nás čakajú tri dni plné hudby v Garáži v Parku Milana Rastislava Štefánika

Updated: Sep 11, 2023

Hrať nám budú odbornou porotou vybrané začínajúce kapely, ktoré chceme vytiahnuť z garáží na pódiá. Cieľom projektu Garáž je, aby sa kapely posunuli na vyššiu úroveň. Preto na podujatie pozývame aj odborníkov a odborníčky z hudobného priemyslu.


Okrem vlastného koncertu získajú kapely aj účasť na vzdelávacom bloku, ktorý bude zameraný na rôzne témy hudobného priemyslu. Benefitom pre nás všetkých budú tri dni plné hudby v Trenčíne. Pre viac informácii o termíne a programe sledujte náš web a sociálne siete.


Spoznajte kapely, ktoré v Garáži vystúpia:


Prvú vám predstavujeme slovensko

- britskú kapelu Cup of Tea z Piešťan.


Chalani z Cup of Tea nešetria prvkami z rôznych hudobných žánrov ako sú alternatívny rock, lo-fi folk či post-punk.


Pri písaní textov sú im inšpiráciou práve životné postrehy jej jednotlivých členov.

Pripravte sa preto na skvelú atmosféru!


Ako ďalšia pre vás tento rok zahrá kapela last millennials., ktorá je známa svojím energickým hudobným štýlom.


Táto skupina pochádza z hlavného mesta a ich piesne sa týkajú tém, ktorými žije jedna celá generácia – generácia mileniálov.

Ich pieseň “Antisocial” z ich debutového EP “Choose Life” sa dokonca umiestnila na prvom mieste v ankete Demovnica_FM a okrem toho sa tešila ďalšiemu úspechu v éteri Rádia_FM.


Píšu o správaní na sociálnych sieťach, následkoch životných rozhodnutí v mladom veku či o vzťahoch, z ktorých sa vytratila iskra a vášeň.
Eversameband pochádza zo Žiliny a ich hudba žánrovo pochádza z alternatívnemu rocku, midwest emo, indie a shoegaze.


V súčasnej zostave hrajú zhruba rok, stihli však hrať na festivaloch ako Rock for People alebo Pohoda. Ich koncerty sú plné energie, hluku ale aj emotívnych momentov.


Poznať ich môžete vďaka singlu ,,we should have our last dance" alebo ich debutovému albumu ,,tell me where the flowers are."
Hudbu skupiny The Spants z Humenného nenájdete na mape, ale podľa sluchu v Garáži.


Zaplavia vás prvkami alternative a pop rocku, ktoré budú súčasťou ich prvého albumu, na ktorom momentálne pracujú.


Sona Kmet len minulý rok predstavila svoje debutové EP "Don’t Let Me Go Home", ktoré upútalo svojou nevšednosťou’.


Sonina tvorba by sa dala opísať ako hĺbavý pop s dôrazom na emócie, nakoľko práve jej hudba je pre autorku spôsob sebavyjadrovania sa.


V Garáži sa na Vás teší aj so svojou kapelou už 15. septembra!Raper Adhok vydal minulý rok album Metarap, na ktorého produkcii sa podieľali známe rapové mená ako Special Beatz alebo Vi3e.


Technicky je to rapový album- aj keď by to bolo škatuľkovanie. Každý track má svoje vyústenie a je zasadený aj do kontextu celého albumu.


Zaujímavý je aj výber tém, ktoré sú na slovenské pomery v rámci žánru viac filozofické - témy života a smrti, pravdy, človeka ako takého.


Kyanydhedzz nebudú musieť na Garáž cestovať ďaleko. Táto trenčianska kapela ulahodí milovníkom a milovníčkam NU/ Thrash metalu.


Fungujú už 3 roky s menšími zmenami členov.


Momentálne pripravujú EP s názvom "Psycho", ktoré vychádza v októbri tohto roku. Na konte však majú už teraz veľmi pôsobivú tvorbu.
Duo Ranjevš & Óbasz, špecializujú na improvizovanú hudbu.


Na ich koncertoch môžete zažiť rockovú energiu ale aj pasáže na hranici počuteľnosti, ktoré vytvárajú v kontraste ku zvyšku hudby značné napätie. Pripravte sa teda na naozaj zaujímavý zvukový zážitok.
Čo má spoločné Štrasburg, Praha, Paríž a Berlín? Všetko to boli len koncertné zastávky na ceste k veľkému pódiu v Garáži pre umelkyňu Lènok. Po roku štúdia zvuku vo Francúzsku sa rozhodla skomponovať všetko, čo vo dne v noci počula.


Navnaďte sa na jej hudbu už teraz.
Rapsodéve pochádza z Gelnice.


Momentálne Ivana Pinčáková a Martin Pisko pôsobia v Prahe, kde pracujú na svojom debutovom albume. Prevažne u nich budete počuť dream-pop a alternative/ electronic.


Tvorba je pre Rapsodéve prvkom oslobodenia, ktorý možno nájsť jedine v umení.


Aj videoklipy produkujú svojpomocne, v okolí rodnej Gelnice.


Julie Nox je nová tvár na hudobnej scéne.


Jej debutový singel "Tiene" hovorí o potrebe oslobodiť sa od očakávaní okolia a napĺňať svoje vlastné sny. Vznikol len začiatkom tohto roka. Kombinácia spevu, gitary, bicích prináša živú hudbu plnú emócií a osobných spovedí.


Do tohoročnej Garáže porota vybrala aj 22- ročného producenta RAYLAB-a.


Ak vám niečo hovorí elektropop, moderný R&B, soft electronica alebo future synthwave, tak si prídete na svoje. Jeho miestami temné ale energetické synthové zvuky spolu s orchestrálnymi prvkami zakončia prvý deň trojdňového festivalu Garáž


Tešiť sa môžete na zhruba polhodinový setup, nabitý jeho tvorbou.Kapela Obligatne pôvodne vznikla ako sólový projekt, dnes však táto trojčlenná kapela pripravuje svoj v poradí druhý album.


Ich debutový album s názvom "Monológy spásy" vyšiel pod brnenským labelom Kabinet Records.


Na ich vystúpení budete môcť počuť tóny jazzu, soulu, so sviežim rytmom a moderným zvukom- skvelá kombinácia na piatkový večer.

East side sorry je Mišo Kvetko (elektronika, spev) a Verona Němcová (spev).


Skúšajú v kancelárii kulturáku v Modre, kde s dvoma vokálmi, klubovou elektronikou, melódiami aj noisom tvoria podvratný, eklektický pop na hranici žánrovej zaraditeľnosti.


Inšpiruje ich nedokonalosť estetiky východného bloku a život v krajine, ktorá namiesto príbehu ponúka (seba)ľútosť.


Digästorcie pôvodne vznikli na pôde bratislavskej VŠVU / AFAD, ako hudobný projekt štyroch študentov vizuálneho umenia.


V roku 2022 vydali svoje debutové EP s názvom "ÄP", ktoré prijalo pozitívne ohlasy slovenských aj českých hudobných portáloch či magazínoch. Ich hudba je melodická, premenlivá a kontrastná.


S nástrojovým obsadením gitary, bicích, spevu a klávesov prinášajú tvrdší zvuk, niekde v medziach rockovej alternatívy.

Džez a Hrúza je hudobné teleso, ktoré robí hrozne super džezovú hudbu- ani nie tak džezovú ako hrozne hudobnú.


Vo svojej hudbe reflektujú nie len vlastné skúsenosti, ale prepájajú ich aj so svetom fantázie, čo spolu vytvorí pa - pa - parádny hudobný zážitok.Zaffer 9 sa zameriava na lokálnu experimentálnu elektronickú produkciu vstupuje na scénu so sviežim mixom súčasnej post-klubovej elektroniky s prvkami hyperpopu a digitálnej hardcore produkcie.


Toto maskované duo, vytvára svojou hudbou niekedy až bizarné stretnutia hravosti a temnoty.
Kapela Dave Brannigan vydala svoj debutový album “Young Creatures” v roku 2017.


Rok na to, vďaka Radio_FM, reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. Kapela stihla byť nominovaná v slovenskej hudobnej ankete „Radiohead Awards“ na Objav roka a za album Young Creatures sa dostala do longlistu Debut roka. V roku 2019 nahrala a vydala digitálne EP "Brannigan", po ktorom v roku 2020 nasledoval singel "Kinky Side", ktorý bol nominovaný v RHA 2020 v kategórii Skladba roka.

KMC je kapela, ktorú začala Karolina M. Curova v Prešove ale momentálne funguje v Kodani a z kapely o jednej osobe je teraz trio.


Trio medzinárodných hudobníkov, ktorých chodníky sa tam stretli a ponúkajú hudbu, ktorá v sebe snúbi atmosféru a lyrickosť. Kombinácia folku, pedálových efektov a letmý pohľad na elektroniku, skúma život ako zážitok. Prvý singel KMC - Mestský Pustovník bol hraný na Radio_FM po dobu 10 týždňov v relácii Demovnica a KMC bola nominovaná v prvom kole ako objav roka na Radiohlavy Awards 2021.

Kapely môžete bližšie spoznať aj na našom facebooku, preto ho nezabudnite sledovať.
0 comments

Comments


bottom of page