top of page
1.png

Nikola Sedláčková

Spoluzakladateľka a trénerka vo vzdelávacej spoločnosti eventive s. r. o., aktívna členka rady o. z. Handrbolka, projektová a programová manažérka v Trenčianske nadácii, neúnavná dobrovoľníčka

vlnka2.png

„Keď príde môj švagor do Trenčína, postaví sa na námestie s výhľadom na hrad a povie: "Wau." To ma vždy zastaví a uvedomím si, čo tu máme. Chcela by som, aby sme sa aj my, obyvatelia Trenčína dokázali takto zastaviť a povedať wau, nebrať mnohé veci ako samozrejmosť a byť na ne každý deň hrdý. Trenčín so svojimi pamiatkami, svojou polohou v spojitosti s prírodou a aktivitami občianskych združení či jednotlivcov je pre mňa wau. Každý deň.“

 

Nikola Sedláčková je neúnavná dobrovoľníčka a pomáhať iným je prirodzenou a neodmysliteľnou súčasťou jej bytosti. K prvému väčšiemu dobrovoľníctvu sa dostala počas štúdia na vysokej škole, kedy ako dobrovoľníčka pomáhala organizátorom festivalu Divadelná Nitra. Posledné dva roky zo šiestich už bola plateným členom tímu a starala sa o prichádzajúce divadelné súbory zo zahraničia.


Počas doktorandského štúdia sa vďaka Asociásii doktorandov Slovenska dostala do prostredia medzinárodných doktorandov a jeden rok viedla ako prezidentka EURODOC - European Council of Doctoral Candidates. Ako prezidentka absolvovala veľké množstvo pracovných stretnutí a konferencií organizovaných Európskou komisiou. 


V profesnom živote ju to nakoniec zavialo viac do oblasti vzdelávania a osobnostného rozvoja. Je spolumajiteľkou firmy eventive, s. r. o., ktorej  hlavným cieľom je pomáhať ľuďom rozvíjať svoj potenciál. S kultúrou a neziskovým sektorom ale kontakt nestratila. Snaží sa ho spájať aj vo svojej práci - kedy vzdelávanie pre o.z. a neziskový sektor realizuje za symbolické ceny alebo zdarma.
Dobrovoľníctvo "pestuje" i naďalej :) Už viac ako 15 rokov je dobrovoľníčka v Trenčianskej nadácii. Začínala pozvoľna, kedy sem tam pomáhala na akciách organizovaných nadáciou (vzdelávanie filantropov, pomoc s organizáciou Dňa klaunov a i.) až sa stala programovou manažérkou. V súčasnosti tvorí dvojku s Alenou Karasovou, správkyňou nadácie a okrem riadenia niektorých programov (Otvor srdce, daruj knihu, Klub darcov, Polievka radosti) zabezpečuje fundraising a rozvoj firemnej filantropie a dobrovoľníctva. Má dve deti, s čím je spojené aj ich vzdelávanie. Stala sa súčasťou rady občianskeho združenia Handrbolka - pretože verí zakladateľkám tohto lesného  klubu, že vzdelávanie, ktoré ponúkajú je práve to, čo v dnešnej dobe potrebujeme. 


Nikola okrem iného miluje beh - takže ju nájdete najčastejšie na lúkach medzi Soblahovom a Kubricou. A ak potrebuje vypnúť hlavu, tak behá na boso :)

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

" A nie je už? :) V Trenčíne žije veľa aktívnych ľudí, tvorí sa tu veľa rôznorodých projektov, nielen v oblasti klutúry ale i športu, práce s deťmi, mládežou i seniormi. Aktuálne sa v meste deje veľa prestavieb, rekonštrukcií, sťahovaní... kultúra si zaslúži mať jednu krásnu strechu nad hlavou, kde sa môže v pokoji rozvíjať a rásť. Myslím, že Trenčín  a jeho obyvatelia si to zaslúžia a majú na to."

bottom of page