top of page
7.png

Martin a Martina

Prvý bezobalový obchod v Trenčíne - Bezobalis

vlnka2.png

"Trenčín je pre nás miestom pre sebarealizáciu, pocit spolupatričnosti, učenie sa nových vecí, kultúru a zábavu. Svojou veľkosťou je ideálne v poskytovaní všetkého, čo od života v meste očakávate. Zároveň vám však umožňuje spoznať ľudí okolo, nestratiť sa v anonymite veľkomesta a dáva vám pocítiť, že ste členom komunity. Rozhodnutie prísť do Trenčína bolo na začiatku čisto racionálne, dnes sa nám s ním však spája aj množstvo emócií. Na začiatku sme tu poznali dvoch ľudí, no po troch rokoch máme pocit, že tu máme druhú rodinu."

 

Sme Martin a Martina - dvojka, ktorej cesty boli prepletené od prvého momentu, kedy sme sa spoznali. Po štúdiu sme presne v ten istý deň nastúpili do jednej z nadnárodných korporácií. Netrvalo dlho, a z kolegov sa stali kamaráti a z kamarátov pár. V našom pracovnom prostredí sme sa rýchlo zamysleli nad tým, či má naša práca vôbec zmysel. S pohľadom na svet aký máme my, sme stále viac vnímali rozpor s našim presvedčením a to, že to jednoducho potrebuje zmenu. Keďže súlad s našimi hodnotami je pre nás nevyhnutný k tomu, aby sme boli šťastní, všetko sme si pekne spísali, rozhodli sa, čomu sa budeme venovať, dali výpoveď - a teraz je tu BEZOBALiS – prvý bezobalový obchod v Trenčíne. V ňom sme skĺbili to, akí sme, to, čo nás baví a zmenu, ktorú chceme v spoločnosti dosiahnuť. 

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín určite má na to stať sa Európskym hlavným mestom kultúry. Dokazuje to neustále húževnatosťou svojich obyvateľov. Podarili sa tu neuveriteľné veci, ktoré by sa možno vzhľadom na chýbajúcu infraštruktúru mohli zdať nemožné. Kultúra však nie je len o budovách, halách a divadlách. Kultúra je najmä o ľuďoch a ich vášni pre dobré veci. A takých ľudí Trenčín medzi umelcami, moderátormi, aktivistami, podnikateľmi, športovcami a poslancami jednoznačne má."

bottom of page