top of page
1.png

Luisa Szabo Kočiš

Učiteľka huslí, spoluzakladateľka knižného vydavateľstva Atomic,

spoluorganizátor Literárne Mecheche

vlnka2.png

“Trenčín pre mňa predstavuje môj domov, rodinu, kamarátov a hlavne výnimočné miesto kam som sa vždy rada vrátila. Trenčín ma vždy pritiahol naspäť, kdekoľvek som bola. Nakoniec sa stal aj mestom, kde sme sa s rodinou rozhodli zostať a zároveň sa pokúsiť prispieť k lepšiemu životu v Trenčíne tým, čo vieme.”

 

Luisa odišla z Trenčína na konzervatórium, aby študovala to, čo jej vždy bolo najbližšie, hudbu. Tá bola vždy neoddeliteľnou súčasťou jej života. Hrala v rôznych komorných zoskupeniach na viole. Dnes odovzdáva svoje skúsenosti deťom na ZUŠ v Bánovciach nad Bebravou. Učenie má veľmi rada, no túžila robiť aj niečo viac. Počas štúdia na vysokej škole si obľúbila knihy a po narodení dcéry Lilli objavila detské ilustrované knihy. Tie ju oslovil natoľko, že sa rozhodla byť súčasťou malého knižného vydavateľstva Atomic, ktorého je spoluzakladateľkou a sústreďuje sa na detskú ilustrovanú knihu. S Bašou Janákovou spoluorganizuje udalosť Literárne Mecheche, ktorou deťom približujú knihy i prácu ilustrátorov. Luisa má rada jazz, a impresionizmus. Najradšej rozmýšľa a debatuje pri káve alebo pohári dobrého vína. Vraj je prehnaný detailista, no len má rada, keď sa veci robia najlepšie, ako sa dá. 

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín predstavujú komunity, ktoré tvoria ľudia s víziami a nápadmi. Často sa hovorí o tom, čo všetko tu nie je. Avšak keď sa na to pozrieme z druhého konca, môžeme vidieť, čo všetko tu môže vzniknúť práve vzájomnou spoluprácou. Trenčín má svoje čaro, kvôli ktorému tu žijeme, preto by sme mali využiť túto možnosť priblížiť ho i okoliu a zároveň sa posnažiť naplniť jeho potenciál. "

bottom of page